Wypadek na lotnisku pod Warszawą. Zginęły dwie osoby

Polska
Wypadek na lotnisku pod Warszawą. Zginęły dwie osoby
wirtualnynowydwor.pl
Wiatrakowiec spadł na teren lotniska w Chrcynnie

Wiatrakowiec spadł na teren lotniska w Chrcynnie (woj. mazowieckie). Dwie osoby zginęły - przekazał Waldemar Wojdat dyżurny operacyjny z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Zgłoszenie strażacy dostali ok. godz. 12.05. Na miejsce pojechało siedem zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie. 

 

W wyniku wypadku zginęły dwie osoby - doświadczony instruktor razem ze swoim uczniem.  

 

 

Zastępca Przewodniczącego Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych ds. pilotażowych Andrzej Pussak poinformował, że wiatrakowiec spadł na murawę na skraju lotniska. - Z naszych informacji wynika, że wiatrakowiec zaczął się rozpadać jeszcze w powietrzu - dodał.  

 

Przekazał też, że w tej chwili na miejsce zdarzenia jedzie Państwowa Komisja Badań Wypadków Lotniczych. - Po przyjeździe komisji rozpocznie się przesłuchanie świadków, oraz zabezpieczony zostanie wrak i ślady - powiedział Pussak.

 

ZOBACZ: Awionetka spadła na trawnik przed domem. "Usłyszeliśmy huk i zgasły wszystkie światła"

 

Wiatrakowiec przypomina śmigłowiec. Różni się od śmigłowca tym, że główny wirnik nie jest napędzany silnikiem, tylko siłą wiatru. Silnik napędza wirnik tylny.

 

- Ten silnik napędza śmigło pchające. Dzięki temu wiatrakowiec może mieć bardzo krótki rozbieg i lądowanie - tłumaczył zastępca Przewodniczącego Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych ds. pilotażowych.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie