Wybrano skład komisji ds. służb specjalnych. Bez przedstawiciela Konfederacji

Polska
Wybrano skład komisji ds. służb specjalnych. Bez przedstawiciela Konfederacji
Polsat News
rzysztof Bosak domagał się rozszerzenia składu komisji.

Waldemar Andzel (PiS) został przewodniczącym sejmowej komisji ds. służb specjalnych. Wiceprzewodniczącym posłowie wybrali Jarosława Krajewskiego (również PiS). Taka decyzja komisji oznacza, że w nowej kadencji rozpoczyna ona pracę w takim samym składzie prezydium, jak na zakończenie poprzedniej.

W komisji, oprócz Andzela i Krajewskiego, będą pracowali Marek Opioła i Michał Jach z PiS oraz Adam Szłapka z KO, Maciej Gdula z Lewicy i Marek Biernacki z PSL-Kukiz'15. Za wyborem takiego siedmioosobowego składu głosowało 439 posłów, przeciw było 11, nikt nie wstrzymał się od głosu.

 

Przed głosowaniem Krzysztof Bosak (Konfederacja) domagał się rozszerzenia składu komisji, tak, by znalazło się w niej również miejsce dla przedstawiciela jego klubu. Prowadząca obrady marszałek Sejmu Elżbieta Witek (PiS) wyjaśniła, że nie ma w tej sprawie żadnej inicjatywy, a posłów obowiązuje przyjęty regulamin, dlatego przeszła do głosowania.

 

Po zakończeniu bloku głosowań zaplanowano pierwsze posiedzenie komisji, na którym zostanie wybrane jej prezydium.

 

WIDEO: Bosak chciał rozszerzenia składu komisji

 

  

 

W poprzedniej kadencji z Kukizem

 

PiS, który ma większość w 460-osobowym Sejmie chce utrzymać również w tej kadencji swoje stałe przewodnictwo w komisji ds. służb specjalnych. Przed poprzednią kadencją zwyczajowo było ono rotacyjne - co sześć miesięcy zmieniał się przewodniczący i wiceprzewodniczący - na przemian ze strony rządzącej i ugrupowań opozycyjnych.

 

ZOBACZ: Mosiński: jeśli Banaś złamał prawo, to sam będzie wiedział co ze sobą zrobić

 

Według nieoficjalnych informacji PAP, szef komisji najprawdopodobniej nie zmieni się - pozostanie nim, jak na koniec poprzedniej kadencji Wojciech Andzel (PiS).

 

W poprzedniej kadencji w komisji ds. służb specjalnych obok Andzela, Opioły, Krajewskiego, Jacha, Szłapki i Biernackiego, zasiadał Paweł Kukiz.

prz/bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie