Łódzkie: pożar pasieki. Spłonęły dwie tony miodu

Polska
Pożar pasieki w Pabianicach
Galeria zdjęć (15)
Pszczoły wyszły ze zdarzenia bez szwanku, ponieważ zniszczenia nie doznały sąsiadujące z pasieką ule

W Pabianicach ogień strawił pracownię pszczelarską wraz ze sprzętem wykorzystywanym do produkcji miodu. Spłonęło także kilkanaście uli, a w nich zginęło kilkadziesiąt tysięcy pszczół - podali strażacy. Z ogniem walczyło pięć zastępów straży pożarnej.

Do pożaru doszło w poniedziałek rano przy ul. Podmiejskiej w Pabianicach. Zapaliły się drewniane zabudowania pasieki o pow. 1200 metrów. Ogień strawił je wraz całym z wyposażeniem. Spłonęły m.in. urządzenia do produkcji miodu. Starty oszacowano wstępnie na 150 tys. zł.

 

Według Ochotniczej Straży Pożarnej z Woli Zaradzyńskiej ogień zaszkodził także kilkunastu ulom, w których miało zginąć kilkadziesiąt tysięcy pszczół. Według strażaków, to "duże straty dla środowiska". Także JRG Pabianice o OSP Chechło wspominają o tym, ze kilkanaście uli spłonęło. 

 

W pożarze zniszczony został także miód. Były go w pracowni dwie tony.

 

Strażacy rozebrali spaloną konstrukcję.

 

Przyczyną pożaru mogło być zwarcie instalacji elektrycznej.

 

CZYTAJ: Radna przyszła na sesję w stroju... pszczoły

 

Z żywiołem walczyło pięć zastępów straży pożarnej. Udało się go ugasić po około trzech godzinach.

 

Aby opanować ogień do centrum pożaru dowódca akcji gaśniczej skierował dwie roty pożarników wyposażonych w aparaty oddechowe.

 

"O godzinie 8:25 zostaliśmy zadysponowani przez dyżurnego z Powiatowego Stanowiska Kierowania z Pabianic, do pożaru drewnianego budynku gospodarczego przy ulicy Podmiejskiej w Pabianicach. Obiekt, zlokalizowany był na środku pola, do którego prowadziła jedynie polna ścieżka, co skutecznie wydłużyło czas dojazdu. Na w pełni płonącą pasiekę, zostały podane trzy prądy wody" - napisali druhowie z OSP w Chechle.

 

Na miejsce przyjechali strażacy z OSP Wola Zaradzyńska, OSP Chechło i JRG Pabianice. 

 

emi/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie