Pszczoły śmiertelnie pożądliły 58-latka. Mężczyzna prawdopodobnie chciał ukraść miód

Polska
Pszczoły śmiertelnie pożądliły 58-latka. Mężczyzna prawdopodobnie chciał ukraść miód
Pixabay/RitaE

58-letni mieszkaniec Kraśnika (Lubelskie) został znaleziony martwy koło jednej z tamtejszych pasiek. Według ustaleń policji mężczyzna prawdopodobnie chciał ukraść z uli miód, pożądliły go pszczoły, co doprowadziło do śmierci.

- Śledztwo w tej sprawie zostało umorzone ze względu na to, że prawdopodobny sprawca zmarł - poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku Janusz Majewski.

 

Ciało mężczyzny znalazła jego rodzina, która szukała go po tym, jak nie wrócił do domu i nie odbierał telefonu. Jak podał Majewski, rodzina sprawdzała miejsca, które ten człowiek odwiedzał, którędy spacerował. - Znaleźli go w okolicy pasieki, dzięki temu, że usłyszeli dźwięk jego telefonu - dodał policjant.

 

Przy mężczyźnie znaleziono wiadro, w którym były ramki pobrane z uli z pasieki, co może wskazywać, że chciał zebrać miód. - Na ciele mężczyzny były liczne ślady po ukąszeniach owadów. Nie było żadnych śladów działania osób trzecich, które mogłyby przyczynić się do śmierci mężczyzny - zaznaczył Majewski.

 

Właściciel pasieki powiedział policjantom, że pszczoły podczas podbierania miodu bywają wyjątkowo agresywne i między innymi dlatego ule zostały umieszczone na uboczu, niedaleko lasu, a do pasieki nie ma łatwego dojazdu.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie