Dźwig, który zginął w Niemczech, pracował w terminalu gazowym LNG w Świnoujściu

Polska
Dźwig, który zginął w Niemczech, pracował w terminalu gazowym LNG w Świnoujściu
iswinoujscie.pl/Andrzej Ryfczyński
Dźwig o wartości ponad miliona euro pracował na terenie terminala gazowego LNG w Świnoujściu. W Niemczech zgłoszono jego zaginięcie.

Potężny dźwig o wartości ponad miliona euro, który został "utracony" w Niemczech, odnaleziono na terenie terminala gazowego LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. Trwa śledztwo w tej sprawie, gdyż nie jest wykluczone, że poprzedni użytkownik, który wziął pojazd w leasing, sprzedał urządzenie tanio, jednocześnie zgłaszając jego kradzież.

Dźwig, który znajdował się w rejestrze pojazdów poszukiwanych, funkcjonariusze odkryli na początku poprzedniego tygodnia na terenie terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu.

 

Na wniosek prokuratury policja zabezpieczyła dźwig z Gazoportu, który ze względu na duży rozmiar został przetransportowany na policyjny parking w mieście Wolin.

 

ZOBACZ: "Będzie odnotowany w podręcznikach historii". Premier o pierwszym transporcie LNG z USA

 

Do sprawy odniosło się Polskie LNG S.A., właściciel firmy Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

 

"Informuję, że 12 listopada 2019 r. na Terminalu LNG w Świnoujściu miała miejsce interwencja Policji związana z zabezpieczeniem sprzętu dźwigowego podwykonawcy firmy realizującej roboty na rzecz Polskie LNG. Spółka Polskie LNG zawarła umowę na prace montażowe z firmą PROTEA, która miała zapewnić sprzęt niezbędny do jej realizacji" - napisała w oświadczeniu Iwona Dominiak, rzecznik prasowy GAZ-SYSTEM. 

 

Według nieoficjalnych informacji, jeden z poprzednich użytkowników będącego w leasingu dźwigu mógł sprzedać go tanio, a tuż po dokonaniu transakcji zgłosić jego kradzież.

 

W tej sprawie śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu. Postępowanie ma wyjaśnić, w jaki sposób dźwig znalazł się na terenie świnoujskiego gazoportu i "legalnie" tam pracował.

 

ZOBACZ: Świnoujście: rozładunek pierwszej dostawy amerykańskiego LNG. "Umacniamy naszą suwerenność"

grz/luq/hlk/ iswinoujscie.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie