Jachira: nie podałabym ręki do pocałowania Kaczyńskiemu

Polska
Jachira: nie podałabym ręki do pocałowania Kaczyńskiemu
Newsroom
Jachira: całowanie w rękę to niepotrzebne eksponowanie płci

- Nie podałabym ręki do pocałowania Jarosławowi Kaczyńskiemu, ale chętnie bym mu ją podała - powiedziała w programie "Newsroom" posłanka KO Klaudia Jachira, komentując zachowanie prezesa PiS wobec Katarzyny Piekarskiej. Jak wyjaśniła całowanie w rękę, "to niepotrzebne eksponowanie płci". - Tak jak ja nie całuję mężczyzn, tak nie czuję tego, by oni mieli mnie całować w rękę - dodała.

Jarosław Kaczyński pocałował w rękę posłankę KO Katarzynę Piekarską w Sejmie, zapisując się do Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt. 

 

Jachira również jest w tym zespole. - Chętnie uścisnę rękę Jarosława Kaczyńskiego. Mam nadzieję, że w tej komisji będzie merytoryczna praca, bo jest dużo do zrobienia, np. w kwestii zakazu hodowli zwierząt futerkowych - powiedziała. 

 

Zobacz: Transparent "Bób, Hummus, Włoszczyzna" z pomnikiem AK w tle na zdjęciach kandydatki KO

 

Prowadzący "Newsroom" Tomasz Machała przypomniał zdjęcie z pociągu, jakie Jachira wrzuciła na Twittera, gdy została obrażona przez podróżnego podczas podróży z mamą.

 

 

- Mam wrażenie, że będzie tego więcej, jeśli pani nie zmieni kursu - powiedział Machała.

 

Wideo: "Nie podałabym ręki do pocałowania Kaczyńskiemu"

 

  

 

Posłanka odparła, że choć do zdarzenia doszło już po ślubowaniu w Sejmie, to ma wrażenie, że "to wynik jej bardzo intensywnej kampanii wyborczej". - Próbowano mi wówczas dorobić mi taką gombrowiczowską gębę hejterki. Ja jedynie cytowałam wulgarne wypowiedzi. Jestem aktorką, moja satyra piętnowała patologię władzy, zawsze zachowania, nigdy człowieka - stwierdziła.

 

- Zawsze byłam ofiarą, m.in. w "Skandalistach" pokazywałam hejty pod moim adresem - dodała.

 

Zobacz: Klaudia Jachira w "Skandalistach". Będę przemawiać w Sejmie, nawet jeśli wyłączą mikrofon. Byłam do tego szkolona

 

Jachira oceniła, że weszła "bardzo spokojnie" do Sejmu. - Na razie to dla bardzo mnie nowa sytuacja, cały czas się uczę, zdobywam nowe umiejętności. Daję sobie czas na takie spokojne wejście, więc nie uważam, bym tworzyła jakieś kontrowersje - mówiła. 

 

ml/ Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze