15-latka odbiła się od jednego samochodu i wpadła pod drugi. Nagranie wypadku [DRASTYCZNE WIDEO]

Polska
15-latka odbiła się od jednego samochodu i wpadła pod drugi. Nagranie wypadku [DRASTYCZNE WIDEO]
śląska policja
15-latka została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przez dwa samochody osobowe.

Kierowca opla potrącił przechodzącą przez "pasy" pieszą. 15-latka odbiła się od samochodu i wpadła wprost pod jadącego z przeciwnego kierunku volkswagena, kierowanego przez 19-latka. Piesza z poważnymi obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Jej stan lekarze określają jako ciężki, ale stabilny i jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Do wypadku doszło w Radlinie (woj. śląskie).

Śledczy z wodzisławskiej komendy wyjaśniają teraz okoliczności groźnego wypadku.

 

Wypadek na pasach

 

W Radlinie, niedużym mieście niedaleko Wodzisławia Śląskiego, 15-latka została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych kolejno przez dwa samochody osobowe, które poruszały się w przeciwnych kierunkach.

 

ZOBACZ TEŻ - Pościg za "terenowym tico". Kierowca był pijany, wiózł ciężarną i dziecko

 

Na nagraniu widać, że warunki atmosferyczne tego dnia były trudne, a widoczność ograniczona. Do zdarzenia doszło późnym popołudniem około godziny 17:00.

 

ZOBACZ: Cysterna spadła z wiaduktu. Kierowca zginął na miejscu [WIDEO]

 

Wiadomo, że kierowcy byli trzeźwi. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie.

 

  

 

Potrącenie pieszej 15-latki

 

Policja opublikowała wstrząsające nagranie wypadku ku przestrodze i przypomina, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój widziany jest przez kierującego pojazdem z odległości 40 metrów. Wideo z wypadku pokazuje skutki braku wystarczającej widoczności. Zdaniem policji pieszy wyposażony w elementy odblaskowe staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów.

msl/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie