Potrącił 15-latkę na pasach i uciekł [WIDEO]

Moto
Potrącił 15-latkę na pasach i uciekł [WIDEO]
KPP Skarżysko-Kamienna
Kierowca tłumaczył, że nie widział pieszej

43-latek kierujący oplem najpierw potrącił 15-latkę przechodzącą przez przejście dla pieszych w Skarżysku-Kamiennej, a następnie wjechał na chodnik, próbując odjechać z miejsca zdarzenia. W porę jednak zareagowali świadkowie, którzy złapali pirata drogowego. Mężczyzna miał dwa promile alkoholu. Potrącona nastolatka trafiła do szpitala.

Do potrącenia doszło we wtorek po godz. 18 na przejściu dla pieszych na ulicy Piłsudskiego.

 

"Potrącił, a potem odjechał chodnikiem"

 

"Na miejscu policjanci ustalili, że przechodząca przez pasy na zielonym świetle 15-latka, została potrącona przez kierującego oplem, który wyjechał z ulicy Krasińskiego. Następnie sprawca odjechał chodnikiem nie zważając na poszkodowaną. Po kilku minutach od zdarzenia policjanci zostali poinformowani, że świadkowie sytuacji ujęli pirata drogowego" - czytamy w komunikacie policji ze Skarżyska-Kamiennej.


WIDEO: potrącenie 15-latki na pasach przez kierowcę opla (Źródło: KPP Skarżysko-Kamienna)

 

  

 

Tłumaczył, że nie widział pieszej

 

Za kierownicą opla siedział 43-letni mieszkaniec Skarżyska. Miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna tłumaczył, że jadąc ze swoją 10-letnią córką wypadł z jezdni i uderzył w znak drogowy, a następnie wjechał na przejście. Zapewniał jednak, że nie widział pieszej i nie odczuł zderzenia z nią.

 

15-latka została przewieziona do szpitala, gdzie przeszła badania. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zarówno kierowca, jak i jego córka nie doznali żadnych obrażeń.

 

Za jazdę pod wpływem 43-latkowi grozi do dwóch lat więzienia. "Niewykluczone są też inne zarzuty" - informuje policja.

bas/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie