Korwin-Mikke: globalne ocieplenie to same korzyści

Polska
Korwin-Mikke: globalne ocieplenie to same korzyści
PAP/Leszek Szymański
Zdaniem polityka Konfederacji walka z globalnym ociepleniem nie ma sensu

Polska powinna moralnie wesprzeć Stany Zjednoczone, które rozpoczęły proces wycofywania się z paryskiego porozumienia klimatycznego z 2015 roku - ocenił w środę w Katowicach poseł Janusz Korwin-Mikke z Konfederacji.

Podczas konferencji prasowej przypomniał, że prezydent Donald Trump wycofuje się z porozumienia nakładającego na USA obowiązek ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. "Polska jako sojusznik Stanów Zjednoczonych powinna go moralnie wesprzeć i też się wycofać z ogromną korzyścią dla Polski, a zwłaszcza dla Śląska" – powiedział Korwin-Mikke. Jego zdaniem śląskie kopalnie po odrzuceniu "balastu" wynikającego z porozumienia klimatycznego i prywatyzacji zaczną sobie samodzielnie radzić na rynku.

Stany Zjednoczone jako pierwsze państwo spośród sygnatariuszy paryskiego porozumienia klimatycznego z 2015 r. rozpoczęły 4 listopada formalny proces wycofywania się z tej umowy.

 

"Będzie o wiele, wiele lepiej"


Zdaniem polityka Konfederacji walka z globalnym ociepleniem nie ma sensu. - Trwa ono od mniej więcej 500 lat, wtedy temperatura była o 5 stopni niższa, wzrosła o te 5 stopni bez żadnego specjalnego działania przemysłu, Bałtyk wtedy zamarzał zimą, śniegi zakrywały chałupy po dachy, to zniknęło. To potrwa jeszcze ok. 200 lat, temperatura wzrośnie jeszcze o 2 stopnie, dzięki czemu będzie można budować zimą, zniknie bezrobocie, roztopią się lody Arktyki, będzie można statkiem płynąć z Nowej Ziemi do Kanady, będzie o wiele, wiele lepiej. Same korzyści są z globalnego ocieplenia. Ja nie rozumiem, dlaczego mamy walczyć z globalnym ociepleniem - powiedział Korwin-Mikke.

 

CZYTAJ WIĘCEJ: "Pakt o modzie" podpisany przez 150 marek. W trosce o środowisko


- Kiedyś Polacy byli przyzwyczajeni do kołtuna i uważali, że kołtun na głowie to oznaka zamożności i polskości, ale kołtuna się pozbyliśmy i ohydnego śniegu, przez który ludzie umierają, ślizgają się, łamią nogi, też się pozbędziemy. Polacy w Brazylii żyją bez śniegu - dodał.

 

"Nie widzę przyszłości przed PO"


Jego zdaniem zagrożenia wskazywane w związku z globalnym ociepleniem to "kompletna bzdura". - Na handlu nadwyżkami CO2 itd. macherzy robią gigantyczne interesy i będą bronili walki z globalnym ociepleniem jak niepodległości. My chcemy zepsuć im ten interes - stwierdził.

Pytany o prognozę rozwoju sytuacji w parlamencie obecnej kadencji, który we wtorek zainaugurował pracę, Korwin-Mikke wyraził przekonanie, że przynajmniej niektóre zasiadające w nim partie rozpadną się. - Nie widzę przyszłości przed PO - połowa jej powinna przejść do SLD, a ci, co wierzą w wolny rynek - jeśli jeszcze tacy tam są -  do nas - powiedział Korwin-Mikke.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie