Najpierw napadł na Żabkę, a potem na policjantów

Polska
Najpierw napadł na Żabkę, a potem na policjantów
Komenda Stołeczna Policji
Agresywny mężczyzna został już aresztowany na 3 miesiące przez sąd.

Śródmiejscy policjanci zatrzymali 32-latka, który najpierw próbował okraść jeden ze sklepów spożywczych w centrum miasta, a następnie groził policjantom nożem - poinformował we wtorek rzecznik prasowy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa I nadkom. Robert Szumiata.

W sobotę jednym ze sklepów sieci Żabka w centrum Warszawy obsługa zauważyła mężczyznę zabierającego produkty spożywcze. Kiedy klient został poproszony o odłożenie towaru i opuszczenie sklepu doszło do niebezpiecznej sytuacji. 32-latek wyjął z kieszeni około 20-centymetrowy nóż i zaczął grozić sprzedawcy.

 

Chciał zabić policjantów

 

- Pracownik sklepu, widząc przez okno patrol policji, wybiegł z budynku i poprosił o pomoc - powiedział rzecznik prasowy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa I nadkom. Robert Szumiata.

 

Rzecznik dodał, że policjanci dogonili i obezwładnili mężczyznę. - W chwili zatrzymania był bardzo agresywny. Napastnik rzucił się na policjantów z nożem w ręku, wyzywał ich, groził pozbawieniem życia, zmuszając policjantów do odstąpienia od zatrzymania - relacjonował Szumiata.

 

Szumiata poinformował, że 32-latka przekazano innemu patrolowi, który przewiózł go do szpitala na Solcu, gdzie miał mieć wykonane badania wymagane przez zatrzymaniem.

 

Drugi raz atakował w szpitalu

 

- Tam mężczyzna zaatakował ponownie, tym razem innych policjantów. Uderzał ich pięściami i kopał, wyzywał i groził pozbawieniem życia. Konieczna była kolejna, zdecydowana interwencja funkcjonariuszy wobec zatrzymanego - podkreślił rzecznik śródmiejskiej komendy.

 

32-latek jest podejrzany m.in. o czynną napaść na funkcjonariuszy z użyciem noża i napad na pracownika sklepu. W przeszłości mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa. Grozi do 15 lat więzienia.

 

Sąd na wniosek prokuratury podjął już decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

 

- 32-latek usłyszał zarzuty w związku z popełnieniem aż pięciu przestępstw, przy czym większości z nich dopuścił się w warunkach recydywy - poinformowała stołeczna policja.

hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie