Napadł na 89-latkę, chciał ukraść jej telefon. Kobieta odparła atak

Polska
Napadł na 89-latkę, chciał ukraść jej telefon. Kobieta odparła atak
KWP Lublin

52-letni mieszkaniec gminy Ruda Huta (woj. lubelskie) chciał ukraść telefon komórkowy 89-letniej kobiecie. Pokrzywdzona skutecznie odparła atak i o zdarzeniu powiadomiła policję. Mężczyzna zostanie w czwartek doprowadzony do prokuratury.

Zgłoszenie o usiłowaniu rozboju trafiło na policję we wtorek, tuż po napaści na kobietę. 89-letnia kobieta sama powiadomiła służby.


Okazało się, że 52-letni mieszkanie gminy Ruda Huta chciał kobiecie ukraść telefon komórkowy o wartości 60 zł. 89-latka obroniła się. - Udało jej się schować telefon w kurtce, którą mężczyzna próbował z kobiety zerwać - powiedziała polsatnews.pl podinsp. Ewa Czyż z chełmskiej policji.

 

W jaki sposób kobieta odparła atak, służby nie zdradzają, zasłaniając się toczącym się śledztwem prokuratorskim. Wiadomo jedynie, że kobieta znała 52-letniego mężczyznę i został on zatrzymany jeszcze tego samego dnia. Był nietrzeźwy.


Mężczyzna zostanie w czwartek doprowadzony do prokuratury. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego może mu grozić nawet do lat 12 więzienia.

grz/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie