Dworczyk: PiS powinno mieć dwóch wicemarszałków Senatu

Polska
Dworczyk: PiS powinno mieć dwóch wicemarszałków Senatu
Polsat News
Dworczyk stwierdził, że Prawo i Sprawiedliwość powinno mieć dwóch wicemarszałków Senatu

Prawo i Sprawiedliwość powinno mieć dwóch wicemarszałków w Senacie. Taka liczba jest uzasadniona i naturalna - powiedział we wtorek wieczorem w Polsat News szef KPRM Michał Dworczyk.

Prof. Tomasz Grodzki został nowym marszałkiem Senatu. Na wspólnego kandydata opozycji głosowało 51 senatorów. Na jego kontrkandydata - Stanisława Karczewskiego z PiS - oddało głos 48 senatorów. Jeden senator wstrzymał się od głosu.

 

Komentując wygraną kandydata opozycji Dworczyk powiedział, że "ma nadzieję, że Senat nie będzie wykorzystywany do tego żeby opóźniać proces legislacyjny". 

 

"To jest decyzja naszych senatorów"

 

Szef kancelarii premiera stwierdził również, że Prawo i Sprawiedliwość powinno mieć dwóch wicemarszałków Senatu. 

 

- Biorąc pod uwagę wielkość klubu PiS, byłoby absolutnie uzasadnione i naturalne, żeby ta partia miała dwóch wicemarszałków Senatu - stwierdził Dworczyk. - Ale to jest decyzja naszych senatorów - zaznaczył.

 

CZYTAJ WIĘCEJ: Prezydent o Senacie: wierzę, że dyskusje i spory będą prowadzone w dobrej atmosferze

 

Polityk zauważył także, w kontekście zabiegania o jak najszersze poparcie dla kandydata PiS na marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, że rzeczą naturalną jest prowadzenie dialogu politycznego.

 

  

 

- Wiele było takich sytuacji w historii polskiego parlamentaryzmu w III RP, gdzie (politycy - red.) decydowali się połączyć z jakimś projektem politycznym, po to, żeby zrealizować swój plan, swój scenariusz, cele, z którymi szli do wyborów. Tym razem tak się nie stało - powiedział Dworczyk. - Nie upatrywałbym w tym jakiegoś większego problemu - dodał.

 

Wcześniej, na inauguracyjnych obradach Sejmu, posłowie wybrali Elżbietę Witek (PiS) na marszałka Sejmu. Witek była jedynym kandydatem zgłoszonym na to stanowisko.

 

Za jej kandydaturą głosowało 314 parlamentarzystów, przeciw było 11, a od głosu wstrzymały się 134 osoby.

dk/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie