Koncert "Gramy dla Niepodległej" przed Pałacem Prezydenckim. "Świętowanie w radości, w tańcu"

Polska
Koncert "Gramy dla Niepodległej" przed Pałacem Prezydenckim. "Świętowanie w radości, w tańcu"
Polsat News
Koncert "Gramy dla Niepodległej"

- Wszystko, co jest okazją do tego, by świętować rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości jest wartościowe, łączy nas, jednoczy nas, buduje w Polsce wspólnotę - powiedział prezydent Andrzej Duda, otwierając koncert "Gramy dla Niepodległej".

Pod Pałacem Prezydenckim odbył się koncert "Gramy dla Niepodległej" z okazji Narodowego Święta Niepodległości, na którym występuje m.in. zespół Golec uOrkiestra.

 

- Dziękujemy, że tak jak rok temu możemy się tutaj spotkać wieczorem z radością. Po to, żeby w radości, w tańcu, w śpiewie świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości, tę 101. rocznicę - powiedział, otwierając wydarzenia prezydent Andrzej Duda.

 

W koncercie uczestniczył wicepremier Piotr Gliński.

 

Golec uOkriestra i inni artyści

 

Na jednej scenie z Golec uOrkiestrą wystąpili artyści: Piotr Cugowski, Andrzej Lampert, GROMEE, Fundacja Braci Golec, Wataha Drums, Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective oraz Rafał Rozmus - dyrygent.

 

Prezydent przez rozpoczęciem koncertu zwrócił uwagę, że "obchodzimy różne, smutne rocznice, ale rocznica odzyskania niepodległości jest rocznicą radosną".

 

- Cieszę się, że w całej Polsce jest tak bardzo wiele wydarzeń różnych - od marszów niepodległości począwszy poprzez spotkania, pikniki, koncerty. Wszystko, co jest okazją do tego, by świętować rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości jest wartościowe, łączy nas, jednoczy nas, buduje w Polsce wspólnotę - coś co jest dla nas tak bardzo ważne - powiedział prezydent.

 

ZOBACZ: Leszek Miller w "Tańcu z Gwiazdami". "Jest trema. Nigdy nie tańczyłem walca"

 

"To rocznica wesoła"

 

Prezydent poinformował, że przed koncertem razem z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą odbył spotkanie z korpusem dyplomatycznym.

 

- Ja powiedziałem: to jest jedno z takich świąt, które jest rzeczywiście świętem radosnym. Narzekają na nas, że my często się smucimy, że obchodzimy różne smutne rocznice, ale co jak co, ale ta z całą pewnością jest rocznicą radosną, jest rocznicą wesołą - mówił.

 

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda dodała, że jest wdzięczna mieszkańcom za wspólne świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości.

 

- Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że tak licznie postanowili państwo wspólnie świętować tę 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Bardzo za to dziękujemy, życzymy miłego wieczoru i miłego wspólnego świętowania - zwróciła się do osób zebranych na Krakowskim Przedmieściu.

 

Sześćdziesięciu muzyków na jednej scenie

 

Organizatorzy koncertu "Gramy dla Niepodległej" podkreślali, że jest to "pierwszy tego typu symfoniczno–etniczny projekt w Polsce". Na jednej scenie wspólnie zagra 60 muzyków. Koncert zakończy wspólne odśpiewanie polskiego hymnu po góralsku i rozwinięcie 100-metrowej flagi Polski.

ac/grz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie