Bosak: Kaczyński nie powinien używać słów o spowolnieniu gospodarczym

Polska
Bosak: Kaczyński nie powinien używać słów o spowolnieniu gospodarczym
Polsat News
W "Polityce na Ostro" o zmianach w rządzie i możliwym zachamowaniu gospodarczym

- Najbardziej wpływowa osoba w kraju czyli Kaczyński nie powinien wypowiedzieć takich słów. Same w sobie w pewien sposób mogą odkształcić rozwój gospodarczy w negatywnym kierunku - mówił w "Polityce na Ostro" Krzysztof Bosak z Konfederacji. Goście programu odnieśli się do słów prezesa PiS o możliwości pojawienia się "zahamowania gospodarczego".

Jarosław Kaczyński na konferencji, podczas której premier Mateusz Morawiecki przedstawił nowych członków rządu, zaznaczył, że nowy rząd jest "kontynuacją dobrej zmiany". - Chcemy w ciągu tych czterech lat rządów, które nas czekają przed kolejnymi wyborami parlamentarnymi, zrobić wszystko, by sytuacja Polaków za cztery lata była lepsza i to pod każdym względem lepsza niż dzisiaj - zapowiedział Kaczyński.

 

- Chcemy dokonać postępu i chcemy odeprzeć także niebezpieczeństwa, które mogą się pojawić, np. związane z możliwym poważniejszym spowolnieniem gospodarczym, bo nie chcę używać słowa kryzys - dodał szef PiS.

 

ZOBACZ: Nowe ministerstwa w rządzie Morawieckiego. Sprawdź, co się zmieniło

 

"Komisja Europejska zacznie się przyglądać Polsce"

 

- Już na początku kadencji, bo jest to najlepszy moment na to żeby wycofać się z obietnic z kampanii wyborczej. Prezes Kaczyński już dziś ostrzega. Zapala światełko i mówi: "uwaga nie będzie tak łatwo" - mówiła w "Polityce na Ostro" posłanka Lewicy Beata Maciejewska.

 

Waldemar Sługocki (Koalicja Obywatelska) przypomniał, że gdy dług publiczny przekroczy 55 proc. PKB, będzie to równoznaczne z wejściem w procedurę nadmiernego deficytu.

 

- Oznacza to, że Komisja Europejska będzie przyglądać się temu, w jaki sposób Polska wydaje środki publiczne i w jaki sposób inwestuje te ogromne środki w ramach polityki spójności. Polska będzie zobowiązana do przedstawienia pewnych kroków naprawczych - dodał Sługocki.

 

WIDEO: "słowa Kaczyńskiego mogą odkształcić gospodarkę"

 

  

 

Według Krzysztofa Bosaka, Jarosław Kaczyński w ogóle nie powinien używać takich słów. -  Słowa tak wpływowej osoby, same w sobie mogą odkształcić rozwój gospodarczy w negatywnym kierunku. To rodzaj samospełniającej się przepowiedni - powiedział Bosak.

 

- Obietnice będą zrealizowane, bo przez pierwsze cztery lata Prawo i Sprawiedliwość swoje obietnice zrealizowało. Chodzi tylko o to żeby nikt nie miał przekonania, że można robić wszystko w każdy dowolny sposób - odpowiedział Bartosz Kownacki (PiS). Poseł zapewnił, że jego partia ma przemyślany pomysł na państwo. - Wiemy co chcemy zrealizować i to zrealizujemy - podsumował.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Polityka na Ostro" dostępne są w zakładce Programy.

bas/ Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze