Zobacz, gdzie zasiądą posłowie w Sejmie. Nie wszyscy są zadowoleni

Polska
Zobacz, gdzie zasiądą posłowie w Sejmie. Nie wszyscy są zadowoleni
Polsat News

Kancelaria Sejmu zaproponowała, aby PiS zajęło prawą część sali obrad, a obok, bliżej mównicy, siedzieliby posłowie PSL. Z kolei w rzędach za ludowcami znaleźliby się posłowie Konfederacji, a dalej w lewej części mieliby zasiąść posłowie Koalicji Obywatelskiej i Lewicy - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

We wtorek w Sejmie odbyło się spotkanie przedstawicieli klubów parlamentarnych i Kancelarii Sejmu na temat organizacji pracy w Sejmie IX kadencji.

 

Grzegrzółka poinformował, że Kancelaria Sejmu przedstawiła propozycję podziału miejsca na sali. Zgodnie z nią - patrząc z perspektywy fotela marszałka Sejmu - posłowie PiS zasiedliby po prawej stronie sali. Obok nich swoje miejsca mieliby posłowie PSL oraz Konfederacji, z tym, że ludowcy siedzieliby "na dole", bliżej mównicy, a posłowie Konfederacji za nimi, bliżej galerii sejmowej.

 

Dalej, czyli bardziej na lewo swoje miejsca mieliby posłowie Koalicji Obywatelskiej i Lewicy.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ - Antoni Macierewicz marszałkiem seniorem Sejmu

 

Koalicja Obywatelska podziału nie akceptuje

 

Propozycji podziału miejsc na sali nie zaakceptował klub KO. - W centrum sali sejmowej, pomiędzy PO a PiS, posadzono Konfederację i Polskie Stronnictwo Ludowe. My tego nie akceptujemy, uważamy, że jest to pogwałcenie czegoś, co nazywamy tradycją parlamentarną - powiedział Zbigniew Konwiński uczestniczący w spotkaniu w imieniu KO.

 

Krzysztof Bosak (Konfederacja) po spotkaniu w Sejmie napisał na Twitterze, że po ponad godzinnej dyskusji wypracowano kompromis. "Posłowie Konfederacji będą siedzieć w grupie w centrum sali, między PiS i PSL, przy głównym korytarzu do mównicy" - napisał Bosak.

 

ZOBACZ TEŻ - Kandydat Lewicy na wicemarszałka Sejmu. Wiemy, kto ma nim zostać

 

PSL zadowolone

 

Poseł Krzysztof Paszyk (PSL) powiedział, że miejsce pomiędzy PiS, a PO "to właściwe miejsce dla PSL". - Zawsze historycznie centrum sali plenarnej było miejscem PSL. Tym bardziej dzisiaj, kiedy wyszliśmy z propozycją budowania umiarkowanego centrum jest to dobre dla nas miejsce, odpowiadające naszym wartościom i programowi, który realizujemy - podkreślił.

msl/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie