"Obiecywał załatwienie śledztwa za 100 tys. zł". CBA zatrzymało byłego policjanta

Polska
"Obiecywał załatwienie śledztwa za 100 tys. zł". CBA zatrzymało byłego policjanta
CBA
Pierwszą transzę łapówki w wysokości 50 tys. złotych byłemu policjantowi dostał w reklamówce na jednym z gdańskich parkingów

Funkcjonariusze gdańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego policjanta zaraz po przyjęciu przez niego 50 tys. zł, co stanowiło pierwszą transzę łapówki. Zatrzymany obiecywał załatwienie śledztwa za 100 tys. zł - poinformowało w środę CBA.

Zatrzymany obecnie jest przedstawicielem miejscowej firmy ochroniarskiej. CBA ustaliło, że powoływał się na wpływy w Komendzie Głównej Policji i podjął się pomyślnego załatwienia spraw karnych w zamian za 100 tys. złotych.

 

ZOBACZ TEŻ: Radny z Obornik przyjmował łapówkę. CBA zatrzymało go na gorącym uczynku

 

Pierwszą transzę łapówki w wysokości 50 tys. złotych byłemu policjantowi wręczono w reklamówce na jednym z gdańskich parkingów. Zaraz po tym mężczyzna został zatrzymany przez CBA. Trafi do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, gdzie w środę ma usłyszeć zarzuty.

 

Funkcjonariusze CBA przeszukali siedzibę firmy oraz miejsce zamieszkania zatrzymanego i zabezpieczyli dokumentację oraz nośniki danych. Zgromadzone materiały dowodowe zostaną przekazane gdańskiej prokuraturze.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie