"Wystawiacie etykiety zastępcze i oszukujecie Polaków". Spięcie o wybory prezydenckie

Polska
"Wystawiacie etykiety zastępcze i oszukujecie Polaków". Spięcie o wybory prezydenckie
Polsat News
Goście "Polityki na Ostro" dyskutowali o kandydatach w wyborach prezydenckich.

- Chodzi przede wszystkim o to, żeby nie wystawiać etykiet zastępczych, tylko żeby lider, który jest odpowiedzialny za projekt polityczny, tak jak u nas za Koalicję Polską, stanął i powiedział: jestem gotowy startować na prezydenta - powiedział w programie "Polityka na Ostro" Piotr Zgorzelski z PSL.

Na pytanie Agnieszki Gozdyry, czy Grzegorz Schetyna wystawia "etykietę zastępczą", Zgorzelski odpowiedział: "oczywiście, że tak".

 

- Małgorzata Kidawa-Błońska czy Rafał Trzaskowski, oni są cały czas do wykorzystania i każde z nich jest w stanie wygrać z Andrzejem Dudą - stwierdził z kolei Michał Szczerba z PO.

 

ZOBACZ: Rada Naczelna PSL: Kosiniak-Kamysz naszym kandydatem na prezydenta


- Czy Grzegorz Schetyna wystartuje na prezydenta? Czy Jarosław Kaczyński wystartuje na prezydenta? Wystawiacie etykiety zastępcze i oszukujecie Polaków. Polacy są warci tego, aby liderzy polityczni startowali na najwyższe stanowisko w państwie - mówił Zgorzelski.

 

"Fake"


Szczerba odpowiedział, że "kampania nie jest dla kampanii, prawybory nie są dla prawyborów".


- Wybory są po to, żeby je wygrywać. Wszyscy wiemy, że PiS w tej chwili boi się jednego kandydata. Tym kandydatem jest Donald Tusk, panicznie się PiS boi jego startu. Dziś pojawił się fake, jakoby Donald Tusk miał zamówić jakiś sondaż i jeszcze za niego zapłacić. To jest fake, wszystkim chciałbym powiedzieć - podkreślił Szczerba.

 

ZOBACZ: "Umiarkowanie czekam na Tuska". Nowacka w "Graffiti"


Na pytanie prowadzącej, czy to pewna informacja, Szczerba powiedział: "wiem to z otoczenia Donalda Tuska. To bardzo pewna informacja, stuprocentowa".

 

"Kolosalny błąd"


Z kolei zdaniem Artura Dziambora z Konfederacji, "kolosalnym błędem PO, Koalicji Obywatelskiej jest to, że jeżeli Tusk przypadkiem nie wystartuje w tych wyborach, to każdy kandydat, który będzie od nich wystawiony, będzie miał mit założycielski: ja tu w zastępstwie za Tuska". - I ten mit blokuje tego kandydata w jakichkolwiek możliwościach - stwierdził polityk.


Według niego Donald Tusk nie wystartuje w wyborach. - Nie ma pewniaka, że by wygrał. A drugi raz chyba nie chciałby przegrać - dodał.

 

ZOBACZ: Schetyna: Tusk musi zdecydować o starcie w wyborach prezydenckich przed 20 listopada


- Wszystkich konkurentów traktujemy poważnie i bardzo poważnie podchodzimy do tych wyborów, ale śmieję się, dlatego że wszystko wygląda na to, że najbardziej boi się Donald Tusk podjęcia decyzji - stwierdził minister cyfryzacji Marek Zagórski z PiS.

 

WIDEO: goście "Polityki na ostro" dyskutowali o możliwych kandydaturach w wyborach prezydenckich

 

  

 

 

Dotychczasowe odcinki programu "Polityka na Ostro" dostępne są w zakładce Programy.

prz/hlk/ Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze