Śpiewak: Warszawa tonie w korupcji

Polska
Śpiewak: Warszawa tonie w korupcji
Polsat News
Zdaniem Jana Śpiewaka, Warszawą "rządzą deweloperzy".

- Istnieje ogromne przyzwolenie na korupcję w Warszawie. Warszawa tonie w korupcji. Gdy o tym mówię, próbuje się ze mnie zrobić kryminalistę, mam wytaczane procesy - mówił Jan Śpiewak w programie "Punkt Widzenia".

Jan Śpiewak był gościem Grzegorza Jankowskiego w czwartkowym "Punkcie widzenia".  Prezes stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa skomentował m.in. zatrzymanie burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy Artura W., który jest podejrzany o korupcję.   

 

PRZECZYTAJ: Sąd zadecydował ws. burmistrza dzielnicy Włochy. Będzie zażalenie

 

Zdaniem Śpiewaka, burmistrz swoją polityczną karierę zawdzięcza politykom Platformy Obywatelskiej i jest uwikłany w "mafijny układ".

 

"Nie działał na własną rękę"

 

- Za nim stoi ogromny układ. Zresztą wystarczy spojrzeć na jego karierę. Jako dość młody człowiek, dzięki nominacji Platformy Obywatelskiej, został szefem państwowej spółki (należącej do Skarbu Państwa spółki "Naftor" - red.). Zanim został burmistrzem Włochów, robił karierę w zarządach dwóch warszawskich dzielnic. To nie są przypadkowe kariery - stwierdził Śpiewak.

 

- Pan Artur jest człowiekiem Marcina Kierwińskiego. Pełnomocnictwa otrzymał od Rafała Trzaskowskiego. Jestem przekonany, że pan Artur nie działał na własną rękę - dodał.

 

WIDEO: zdaniem Śpiewaka, "Warszawa tonie w korupcji"

 

  

 

ZOBACZ: Miasto skarży decyzje Komisji Weryfikacyjnej. "Chodzi o gigantyczne pieniądze"

 

- Jest pewna mafijna tajemnica, która uniemożliwia informowanie o przestępstwach. Im więcej osób uwikłanych w ten proceder, tym większe prawdopodobieństwo, że będą siedzieć cicho. Wystarczy wspomnieć słowa Sławomira Neumanna: "będziemy bronić ludzi z Platformy aż do końca" - dodał Śpiewak.  

 

"Rządzą deweloperzy"

 

Według miejskiego aktywisty, w Warszawie istnieje "ogromne przyzwolenie na korupcję" i "rządzą nią deweloperzy". - Warszawa tonie w korupcji. Informowałem o tym od wielu lat. Próbuje się ze mnie zrobić z tego powodu kryminalistę, mam wytaczane procesy - powiedział.

 

- Wystarczy spojrzeć na to, jak Warszawa jest zabudowywana. I jak nierespektowane są zasady urbanistyczne, jak powstają budynki, jak niszczone są zabytki, jak dewastowane są tereny zielone - mówił.

 

ZOBACZ: Śpiewak wciąż nie wie, czy będzie uciekać z Polski. Odroczona apelacja ws. "dzikiej reprywatyzacji"

 

Podkreślił, że podobnie dzieje się we wszystkich dużych miastach, które "są urządzone przez układy deweloperskie". - Akurat tak się składa, że dużymi miastami rządzą ludzie związani z Platformą Obywatelską - dodał.

emi/prz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie