Pogoda na listopadowy weekend. Ostrzeżenie dla kierowców

Polska
Pogoda na listopadowy weekend. Ostrzeżenie dla kierowców
Polsat News
W niedzielę, w całym kraju będzie wiał dokuczliwy i porywisty wiatr.

Pogoda w długi listopadowy weekend będzie różnorodna. Synoptycy prognozują chłodny dzień Wszystkich Świętych, ale słoneczny i bez deszczu. W dalszej części weekendu nadal dość ciepło, ale już deszczowo. W piętak rano podróż na groby utrudni gęsta mgła. Kierowcy muszą być ostrożni.

W piątek na Wszystkich Świętych Polska znajdzie się pod wpływem wyżu znad wschodniej Europy, który na przeważającym terenie kraju zapewni suchą pogodę z niewielkim zachmurzeniem.

 

Pogoda na Wszystkich Świętych – uwaga kierowcy

 

W piątek rano możemy się spodziewać silnego zamglenia w środkowo-zachodniej części Polski.

 

Lokalnie mgły mogą się utrzymać do godzin przedpołudniowych. - Przy ujemnych temperaturach, szczególnie na obszarze mgieł osadzających szadź drogi mogą być bardzo śliskie - podaje synoptyk.

 

Po mroźnym poranku, w dalszej części dnia będzie również dość chłodno.

 

Zobacz: pogoda na dziś - 31 października:

 

  

 

Na południu Polski temperatura obniży się wtedy do -5, -3 st. (w kotlinach do -7 st.), a na pozostałym terenie od -3 do 0 st.. Tylko na krańcach północnych będzie dodatnia – od 2 st. na Suwalszczyźnie do nawet 5 st. na Helu.

 

W dzień przy na ogół dużej obecności słońca temperatura wzrośnie do 5 st. na Suwalszczyźnie, około 8 st. w centrum i 10 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

 

W sobotę 2 listopada, w Dzień Zaduszny, będzie cieplej, ale deszczowo.

 

W sobotę 2 listopada, w Dzień Zaduszny, będzie cieplej, ale deszczowo. Polsat News
W sobotę 2 listopada, w Dzień Zaduszny, będzie cieplej, ale deszczowo.

 

Wyż odsunie się na wschód i już cała Polska znajdzie się w zasięgu niżu znad Szkocji. Napłynie cieplejsze, ale także wilgotniejsze powietrze, co oznacza wzrost zachmurzenia i opady deszczu.

 

Strefa opadów już w nocy z piątku na sobotę nasunie się nad zachodnią Polskę i do rana sięgnie aż po centrum kraju. W dzień będzie padało w większości kraju - najwięcej w północnej części i na zachodzie, najmniej na południowym wschodzie. Będzie cieplej niż w piątek - noc już bez przymrozków, a w dzień od 6-9 st. na północnym wschodzie i około 11 st. w centrum do 14 st. na zachodzie.

 

Wiatr będzie umiarkowany, miejscami jednak dość porywisty, również z kierunków południowych.

 

W niedzielę 3 listopada będzie wietrznie

 

Polska pozostanie w zasięgu rozległego niżu znad Wysp Brytyjskich. Padać będzie jednak znacznie mniej niż w sobotę - deszczu należy się spodziewać jedynie miejscami, głównie na terenach podgórskich, gdzieniegdzie w centrum i na północy kraju. Słońce zacznie się nieśmiało przebijać przez chmury.

 

W całym kraju z południa będzie wiał dokuczliwy i porywisty wiatr, którego prędkość w porywach wyniesie do około 50 km/h, a na południowym wschodzie nawet do 70 km/h.

 

Zobacz też pogodę 16-dniową:

 

Pogoda długoterminowaPolsat News
Pogoda długoterminowa

 

las/ml/ Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie