Gwiazdor trafił do szpitala. Chciano sprzedać kroplówkę, pod którą był podłączony

Świat
Gwiazdor trafił do szpitala. Chciano sprzedać kroplówkę, pod którą był podłączony
Weibo
Lin opuścił szpital po jednym dniu. Pielęgniarki to wykorzystały

Piosenkarz JJ Lin, lokalna gwiazda muzyki pop trafił do publicznego szpitala po występie w chińskim Zhennjiang. Z obecności gwiazdora w placówce postanowili skorzystać... pracownicy szpitala. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia przedmiotów, z którymi kontakt miał mieć piosenkarz - m.in. pustego opakowania po kroplówce, strzykawki i kubka.

JJ Lin trafił do szpitala w sobotę z wysoką gorączką. Był przeziębiony i osłabiony. Lekarze podjęli decyzję o podaniu piosenkarzowi kroplówki i wykonaniu kilku zastrzyków. Lin opuścił szpital już następnego dnia.

 

Niedługo potem na stronie popularnego chińskiego komunikatora Weibo pojawiły się zdjęcia przedmiotów, z którymi kontakt w placówce miał popularny gwiazdor - opakowanie po kroplówce, strzykawka, kubek z którego pił. Autorzy zdjęć mieli proponować zainteresowanym sprzedaż "pamiątek". Opublikowano również wideo, na którym pielęgniarki kładą się do szpitalnego łóżka, które wcześniej miał zajmować Lin.

ZOBACZ: Lekarz przeprowadził aborcję u niewłaściwej kobiety. Przyszła na zwykły zastrzyk

 

"Wszystkie odpady usunięto zgodnie z przepisami"

 

"Kładzenie się do łóżka, które zajmował Lin, było nieprofesjonalne i naruszało prywatność pacjenta. Przepraszamy pana Lin'a i cały jego zespół" - powiedział zastępca dyrektora szpitala w Zhenjiang, Mao Zhenwei w wywiadzie dla telewizji Jiansu. W wydanym oświadczeniu zapewniono, że wszystkie odpady medyczne, którym zrobiono zdjęcia zostały usunięte zgodnie z przepisami. Jedenastu pracowników szpitala zostało zawieszonych na okres od 6 do 12 miesięcy.

 

Pełnomocnicy Lina za pomocą komunikatora Weibo poinformowali, że piosenkarz czuje się "mocno dotknięty zachowaniem niektórych pracowników szpitala". Wezwano do uszanowania prywatności gwiazdy oraz poparcie sprzeciwu wobec zjawiska stalkingu.


ZOBACZ: Badanie wykazało brak pulsu, personel miał stwierdzić wadę sprzętu. Dziecko urodziło się martwe

 

Wayne Lim Jun Jie znany pod pseudonimem JJ Lin to singapurski piosenkarz, gwiazda muzyki Mandopop - muzyki pop śpiewanej po mandaryńsku. Nagrał 13 albumów studyjnych, a w 2018 r. otrzymał nagrodę Golden Melody Awards dla najlepszego piosenkarza śpiewającego po mandaryńsku.

bas/ Global Times, BBC

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze