Fałszywi pielęgniarze grasują w Holandii. Pobierają krew i okradają

Świat
Fałszywi pielęgniarze grasują w Holandii. Pobierają krew i okradają
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay/Antonio_Corigliano
Pobieranie krwi do badań

Nową metodą okradania starszych ludzi posługują się złodzieje w holenderskim Utrechcie. Mężczyźni przebrani za pielęgniarzy chodząc od domu do domu oferują starszym osobom bezpłatne badanie krwi. Fałszywi medycy faktycznie pobierali krew, ale z domów osób, które zdecydowały się na skorzystanie z ich oferty znikały pieniądze i karty płatnicze.

Holenderska policja potwierdza, że w Utrechcie doszło do co najmniej dwóch kradzieży przy wykorzystaniu nowej metody.


"Pielęgniarze" chodzili od domu do domu i starszym osobom oferowali dokładne badanie krwi. Ponieważ ich usługa miała być bezpłatna, niektórzy zdecydowali się na skorzystanie z okazji.

 

Ginęła gotówka i karty kredytowe

 

Nie wiadomo, co stało się z pobraną krwią, ale wiadomo, co stało się z ich pieniędzmi - zniknęły. Jedna z ofiar po wizycie fałszywych medyków straciła 360 euro w gotówce i kartę płatniczą. Już po chwili ktoś z niej skorzystał wypłacając 2600 euro.

 

Wiadomo, że sprawcy działają parami. Jedna pobiera krew, a druga w tym czasie poszukuje pieniędzy i wartościowych rzeczy. 

 

ZOBACZ: Podaje się za sprzedawcę perfum. Odurza i okrada kobiety

 

Policja obawia się, że oszukanych osób może być znacznie więcej, a niektóre mogą jeszcze nie mieć świadomości, że zostały okradzione. Apeluje do mieszkańców o ostrożność. Służbom wciąż bowiem nie udało się ustalić tożsamości sprawców. 

 

"Nie mamy do czynienia z odosobnionymi incydentami"

 

- Nie mamy do czynienia z odosobnionymi incydentami - przyznał Sybren van der Velden z policji w Utrechcie. Dodał, że starsze osoby powinny w takich sytuacjach zawsze poprosić o identyfikator i skontaktować się z placówką zdrowotną rzekomo oferującą usługę.

grz/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie