Sanktuarium ostrzega przed Halloween. "Pielęgnujmy u dzieci katolickie wychowanie"

Polska
Sanktuarium ostrzega przed Halloween. "Pielęgnujmy u dzieci katolickie wychowanie"
Google Maps
"Diabeł nie żartuje". Sanktuarium w Kaliszu, zwane polskim Nazaretem, ostrzega przed Halloween.

"To niebezpieczny festiwal brzydoty dla ludzkiej duszy" - przestrzega przed Halloween sanktuarium św. Józefa w Kaliszu na stronie internetowej w ogłoszeniach duszpasterskich. Kościół na 31 października proponuje najmłodszym mszę z okazji wszystkich świętych zamiast zbierania cukierków po domach. Dzieciom i młodzieży parafia proponuje, aby przebrać się za świętych, aby "prosić o obronę i opiekę".

Narodowe Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu (woj. wielkopolskie), zwane też Polskim Nazaretem, zamieściło na swojej stronie internetowej w ogłoszeniach duszpasterskich zaproszenie na ostatnie nabożeństwo różańcowe, które przypada w czwartek 31 października.

 

Młodzież i dzieci przebiorą się za świętych

 

Po różańcu o godz. 18:00 - jak wynika z treści ogłoszenia - zaplanowano mszę św. z okazji uroczystości Wszystkich Świętych.

 

Księża zaapelowali, żeby w czwartek dzieci i młodzież przebrały się za świętych, ponieważ "będziemy wzywać i prosić naszych świętych o wstawiennictwo u Boga oraz obronę i opiekę nad naszym życiem" - poinformowano wiernych.

 

ZOBACZ: teolog i antropolog uspokajają: Halloween nie zagraża polskiej tradycji. To zabawa

 

Jednocześnie kaliska bazylika kolegiacka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przestrzega przed Halloween, nazywając je "niebezpiecznym festiwalem brzydoty dla ludzkiej duszy".

 

Moda na "mroczne, okultystyczne święto"

 

"To mroczne okultystyczne święto" - poinformowano w ogłoszeniu. "Nie należy ulegać modzie Halloween, to szczególny apel dla chrześcijańskich rodziców, by byli czujni. Diabeł nie żartuje. Pielęgnujmy u dzieci katolickie wychowanie" - zaapelowano do wiernych.

 

Księża przypomnieli wiernym, że mogą wspólnie modlić się podczas mszy świętych 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w sobotę 2 listopada w Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

 

Ogłoszenia parafialne sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.www.swietyjozef.kalisz.pl
Ogłoszenia parafialne sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

 

 

 

hlk/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie