Turcja: zatrzymano 20 cudzoziemców podejrzanych o powiązania z IS

Świat
Turcja: zatrzymano 20 cudzoziemców podejrzanych o powiązania z IS
PAP/EPA/SERGEI CHIRIKOV/POOL
Władze Turcji zatrzymały w poniedziałek 20 przebywających nielegalnie na jej terytorium cudzoziemców, których podejrzewa się o powiązania z dżihadystyczną organizacją Państwo Islamskie (IS)

Władze Turcji zatrzymały w poniedziałek 20 przebywających nielegalnie na jej terytorium cudzoziemców, których podejrzewa się o powiązania z dżihadystyczną organizacją Państwo Islamskie (IS) - poinformowała turecka państwowa agencja Anatolia.

Według Anatolii, władze wytropiły 20 obywateli obcych państw, którzy mieli powiązania z Państwem Islamskim i dostali się do Turcji nielegalnie. Zatrzymano ich w różnych miejscach w Ankarze podczas przeprowadzonej o świcie obławy. Po przesłuchaniu przez śledczych zostaną przekazani władzom imigracyjnym do deportacji.

 

ZOBACZ: Prawnicy dżihadysty i wdów po bojownikach z Państwa Islamskiego chcą pozwać Belgię

 

Policyjne działania prewencyjne wobec tego rodzaju osób nie są w Turcji rzadkością - wskazuje Reuters. Na razie nie wiadomo jednak, czy najnowsza akcja miała związek z ogłoszoną w niedzielę przez prezydenta USA Donalda Trumpa śmiercią przywódcy IS Abu Bakra al-Bagdadiego, który wysadził się w powietrze w trakcie rajdu sił specjalnych USA na jego kryjówkę w graniczącej z Turcją syryjskiej prowincji Idlib.

 

ZOBACZ: Przywódca Państwa Islamskiego nie żyje. Trump: umarł jak pies i tchórz [WIDEO]

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie