Chcieli porwać dla okupu włoskiego biznesmena. Za zleceniem mogą stać "przedsiębiorcy"

Polska
Chcieli porwać dla okupu włoskiego biznesmena. Za zleceniem mogą stać "przedsiębiorcy"
CBŚP
Funkcjonariusze CBŚP udaremnili próbę porwania dla okupu.

Sześć osób zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego policji, podejrzewając, że mogą oni przygotowywać porwanie włoskiego biznesmena. Podczas akcji funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli m.in. broń, paralizator oraz kajdanki. W Prokuraturze Okręgowej w Lublinie czterem zatrzymanym przedstawiono zarzuty m.in. dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Według ustaleń służb, członkowie zorganizowanej grupy przestępczej mogli przygotowywać się do uprowadzenia obywatela Włoch, który prowadzi międzynarodową działalność gospodarczą. Do przestępstwa miało dojść prawdopodobnie w celu wymuszenia na nim lub członkach jego rodziny kilkuset tysięcy złotych okupu.


Za zlecenie uprowadzenia mogą być odpowiedzialni miejscowi "przedsiębiorcy". Prawdopodobnie już w ubiegłym roku dwaj mężczyźni podejrzani o kierowanie gangiem, mogli podejmować próby uprowadzenia obywatela Włoch.

 

Policjanci zabezpieczyli broń, paralizator i kajdanki.CBŚP
Policjanci zabezpieczyli broń, paralizator i kajdanki.

 

 

ZOBACZ: Mieli porwać dla okupu kobietę. Do akcji wkroczyło CBŚP


Służby prowadziła działania w tym samym czasie na terenie województwa zachodniopomorskiego, małopolskiego oraz lubelskiego. Policjanci zatrzymali sześć osób. W czasie przeszukań funkcjonariusze znaleźli m.in: broń, kajdanki oraz paralizator.

 

W sprawie zatrzymano sześć osób.CBŚP
W sprawie zatrzymano sześć osób.

 

 

Sprawa rozwojowa


Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Cztery osoby usłyszały zarzuty dot. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także przygotowania do uprowadzenia osoby, w tym dwóm z nich przedstawiono zarzut kierowania tą grupą.

 

ZOBACZ: Dwadzieścia lat codziennej wojny z ludźmi, którzy nie cofają się przed niczym. Stołeczni kryminalni

 

Cztery osoby usłyszały zarzuty.CBŚP
Cztery osoby usłyszały zarzuty.

 


Dwaj pozostali mężczyźni zostali przesłuchani w charakterze świadka. Decyzją Sądu Rejonowego w Lublinie czterech mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych na okres trzech miesięcy.


Śledczy podkreślają, że sprawa może mieć charakter rozwojowy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie