10 osób zatrzymanych w sprawie nielegalnej produkcji papierosów. Zobacz akcję CBŚP

Polska

10 kolejnych osób zatrzymali policjanci z CBŚP w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się nielegalną produkcją papierosów. W Mazowieckiem policjanci zlikwidowali paczkowalnię papierosów wyposażoną w specjalistyczne maszyny, przejęli surowiec i gotowe wyroby.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie wraz z lubelskim zarządem CBŚP. Pierwsze zatrzymania miały miejsce w styczniu tego roku, kiedy to funkcjonariusze CBŚP i KAS zlikwidowali fabrykę nielegalnych papierosów, przejmując 3 mln sztuk papierosów oraz 14 ton krajanki tytoniowej.

 

cbsp.policja.pl

 

 

Łącznie w całej sprawie występuje już 18 podejrzanych, którym przedstawiono 40 zarzutów. Na działalności grupy Skarb Państwa mógł stracić ponad 44 mln zł – poinformował w piątek zespół prasowy CBŚP.

 

cbsp.policja.pl

 

 

Na początku października na terenie województwa mazowieckiego, głównie w Warszawie, ale także w okolicach Serocka i Marek, policjanci zatrzymali 10 osób, w wieku od 24 do 49 lat. Cztery osoby zatrzymane zostały na posesji, gdzie policjanci odkryli paczkowalnię papierosów. Znaleziono tam specjalistyczne maszyny do pakowania papierosów, 460 tys. sztuk papierosów, w części zapakowanych, a także znaczne ilości surowca i opakowania zagranicznych marek tytoniowych. Zatrzymane osoby policjanci zastali przy pakowaniu papierosów.

 

cbsp.policja.pl

 

 

Pozostałe sześć osób zatrzymano w miejscach ich zamieszkania, gdzie policjanci znaleźli i zarekwirowali około 210 tysięcy papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy.

 

Wszyscy zatrzymani doprowadzeni zostali do prokuratury w Lublinie. Przedstawiono im łącznie 24 zarzuty dotyczące m.in. przestępstw karnoskarbowych i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Jedna osoba usłyszała zarzut kierowania tą grupą przestępczą. Na wniosek prokuratora sąd w Lublinie aresztował dziewięć osób na trzy miesiące. 

 

cbsp.policja.pl

 

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie