"Kandydat opozycji na marszałka Senatu za kilka dni, na prezydenta za miesiąc". Padły nazwiska

Polska
"Kandydat opozycji na marszałka Senatu za kilka dni, na prezydenta za miesiąc". Padły nazwiska
Polsat News
- PiS ma nazwisko Stanisława Karczewskiego, które nigdy nie zostanie marszałkiem Senatu - zapewnił Cezary Tomczyk.

- Na pewno nie poprzemy Stanisława Karczewskiego w głosowaniu na marszałka Senatu - mówił Cezary Tomczyk (PO) w programie "Newsroom". Dodał, że kandydata opozycji na to stanowisko poznamy za kilka dni. Wymienił też nazwiska polityków, którzy mogą wziąć udział w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.

Według Cezarego Tomczyka, Prawo i Sprawiedliwość próbuje przekupić senatorów, by zyskać większość w Izbie Wyższej parlamentu nowej kadencji.

 

- Mówił o tym prof. Grodzki, któremu proponowano tekę ministra zdrowia (przeczytaj o tym więcej). Pamiętajmy tylko o tym, co mówili politycy PiS: "uszanujmy głos suwerena". Suweren powiedział jasno, że Senat ma trafić w ręce opozycji - powiedział polityk PO.

 

WIDEO: Zobacz rozmowę z Cezarym Tomczykiem i Mirosławą Stachowiak-Różecką

  

 

"W Senacie także wygrał PiS"

 

Tomczyk dodał, że "kuglowanie mandatami senatorów jest hańbiące dla PiS-u". Według Mirosławy Stachowiak-Różeckiej, "nie ma mowy o przekupywaniu".

 

- W Senacie także wygraliśmy, ale niestety nie mamy większości. Czekają nas cztery lata kadencji w takim układzie politycznym - stwierdziła.

 

ZOBACZ: PKW o "niczym nieuzasadnionym żądaniu" powtórnego przeliczenia głosów do Senatu

 

Jej zdaniem, o istnieniu porozumienia po stronie opozycji co do działań w Izbie Wyższej przekonamy się 12 listopada, czyli w dniu wyboru marszałka Senatu.

 

Potwierdziła, że z ramienia PiS na to stanowisko będzie się ubiegał Stanisław Karczewski, który sprawował je od czasu przejęcia władzy przez Zjednoczoną Prawicę. Natomiast Tomczyk poinformował, że opozycyjnego kandydata poznamy za kilka dni.

 

"PiS ma nazwisko, które nigdy nie zostanie marszałkiem"

 

- PiS ma nazwisko, które nigdy nie zostanie marszałkiem Senatu. Na pewno nie poprzemy senatora Karczewskiego. Wszystkie ugrupowania w Senacie, poza PiS-em, chcą umówić się na rozmowy, wspólną większość i kandydata na marszałka - mówił. 

 

Według Tomczyka, "nie będzie już tak, że walcem w ciągu 24 godzin będzie można przeforsować najważniejsze ustawy". - Co najważniejsze, bez Senatu nie będzie można zmienić konstytucji - zauważył. 

 

Zapytany o kandydata Koalicji Obywatelskiej w przyszłorocznych wyborach prezydenckich, zapewnił, że "trwają analizy, aby wyłonić najlepszego".

 

PRZECZYTAJ: Czy Andrzej Duda wystartuje w wyborach prezydenckich? "Jestem młodym człowiekiem, na emeryturę się nie wybieram"

 

- W grę wchodzą trzy osoby: Tusk, Kidawa-Błońska i Trzaskowski. Myślę, że dowiemy się w ciągu miesiąca, kto nim zostanie - powiedział poseł PO.

wka/prz/ Polsat News, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze