Autostrada A2. Utrudnienia między węzłami Poznań Luboń i Poznań Krzesiny

Moto
Autostrada A2. Utrudnienia między węzłami Poznań Luboń i Poznań Krzesiny
Polsat News
Na poznańskim odcinku A2 nowa tymczasowa organizacja ruchu

Od niedzieli na poznańskim odcinku autostrady A2 obowiązywać będzie nowa tymczasowa organizacja ruchu między węzłami Poznań Luboń i Poznań Krzesiny. Ma to związek z rozbudową autostrady; na poznańskim odcinku trasy w obu kierunkach powstanie trzeci pas ruchu.

Spółka Autostrada Wielkopolska SA (AWSA) podała, że to jedna z ostatnich zasadniczych zmian ruchu na autostradowej obwodnicy Poznania w tym roku. Jeśli pogoda pozwoli, to do końca listopada północna i południowa nitka obwodnicy na całej długości 16 km będzie miała położoną nową nawierzchnię na trzech pasach w obu kierunkach.

 

ZOBACZ: dziki wbiegły na autostradę. W wypadku trzech aut ucierpiało pięć osób

 

Jak podano, prace na jezdni północnej na odcinku Poznań Luboń – Poznań Krzesiny zostały zakończone. Od niedzieli zostanie na nią przeniesiony cały ruch.

 

"Pojazdy ciężarowe i autobusy będą miały zakaz ruchu lewym pasem"

 

- Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu w kierunku Świecka i dwa w kierunku Warszawy. W obu przypadkach nie będzie jednak pasa awaryjnego, a pojazdy ciężarowe i autobusy będą miały zakaz ruchu lewym pasem. Drogowcy przeniosą prace na jezdnię południową – podała AWSA.

 

 

Nadal zamknięta pozostanie łącznica wjazdowa w kierunku Warszawy na węźle Poznań Luboń. Kierowcy korzystać mogą z objazdu przez węzeł Komorniki.

 

Zmianie nie ulegnie tymczasowa organizacja ruchu na odcinku Poznań Zachód – Poznań Luboń. Ruch nadal odbywa się tam jezdnią północną i południową, a kierowcy mają do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku oraz pasy awaryjne. Nowo wybudowany trzeci pas na tym odcinku jest jeszcze wyłączony z użytkowania.

 

WIDEO: reporter Polsat News sprawdzał, jak wygląda sytuacja na A2

 

  

 

Wymienione zostaną bariery ochronne i całe oświetlenie

 

Prace na autostradowej obwodnicy Poznania rozpoczęły się w marcu. Na liczącym 16 km odcinku pomiędzy węzłami Poznań Zachód a Poznań Krzesiny powstaje trzeci pas ruchu w każdym kierunku. Odcinek ten będzie miał zmodernizowaną nawierzchnię, przystosowaną do większego natężenia ruchu; wymienione zostaną bariery ochronne i całe oświetlenie.

 

ZOBACZ: 17 tys. kg mrożonych bajgli spłonęło w ciężarówce na autostradzie

 

Wzdłuż całej trasy powstaną nowe ekrany akustyczne, a istniejące będą rozbudowane. Ponadto, na odcinku liczącym 27 km pomiędzy Nagradowicami i Gołuskami stanie 10 tablic na bieżąco informujących kierowców o sytuacji na drodze. Inwestycja obejmuje też zamontowanie 1300 inteligentnych lamp ledowych, których moc oświetlenia będzie różna w zależności od natężenia ruchu na autostradzie.

 

Zakończenie inwestycji wraz z całą towarzyszącą jej infrastrukturą planowane jest na czerwiec 2020 roku. 

luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie