Łoś wbiegł na autostradę i zderzył się z trzema autami. Są ranni

Polska
Łoś wbiegł na autostradę i zderzył się z trzema autami. Są ranni
Łódzka Policja

Trzy osoby zostały ranne po tym, jak we wtorek na autostradę A1 w okolicach Kutna wbiegł łoś. Zwierzę zderzyło się z trzema samochodami.

Do zdarzenia doszło na autostradzie A1. Zwierzę wbiegło zarówno na pasy ruchu w kierunkach Łodzi, jak i Gdańska. 

 

Dwie osoby trafiły do szpitala

 

Łoś najpierw wpadł pod koła auta, które jechało w kierunku Łodzi. Po zderzeniu przebiegł przez barierę oddzielającą pasy ruchu i wbiegł przed kolejne dwa samochody jadące w kierunku Gdańska.

 

Po zderzeniu z łosiem trzy osoby zostały poszkodowane, dwie z nich trafiły do szpitala.

 

Łódzka Policja

 

Wypadki z udziałem dzikich zwierząt

 

Na drogach nie brakuje zdarzeń z udziałem leśnych zwierząt. Policjanci apelują o ostrożność na wszystkich drogach - nawet na autostradach. Zwierzęta pojawiają się w pobliżu dróg przede wszystkim po zmierzchu i o poranku.

 

W ubiegłym tygodniu na jezdnię w gminie Siedliszcze (woj. lubelskie) wybiegł łoś, który wpadł przez przednią szybę auta na siedzenie pasażera. Kierowca trafił do szpitala, zwierzę nie przeżyło wypadku.

 

W piątek w nocy do tragicznego wypadku doszło na autostradzie A4 w Gliwicach. Samochód jadący w kierunku Katowic zderzył się z jeleniem, zginął 41-letni policjant z Leszna.

 

Natomiast w Bielsku-Białej dorosły jeleń przez pół doby w piątek paraliżował centrum miasta. Przestraszone zwierzę biegało ruchliwymi ulicami. Doszło również do kolizji z samochodem.

 

pgo/ml/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie