17 tys. kg mrożonych bajgli spłonęło w ciężarówce na autostradzie

Moto
17 tys. kg mrożonych bajgli spłonęło w ciężarówce na autostradzie
Indiana State Police

W ciężarówce z transportem mrożonych bajgli doszło do przegrzania hamulców, pod wpływem temperatury eksplodowały opony, a później w ogniu stanął tył ciężarówki. Groźną sytuację na autostradzie I-65 w stanie Indiana zauważył policjant, który wezwał straż pożarną i pomógł kierowcy odłączyć naczepę, by zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia. Policja stanowa udostępniał zdjęcia nietypowego pożaru.

Funkcjonariusz policji stanowej, jadący po służbie do domu, zauważył w niedzielę wieczorem dym wydobywający się z tylnej części ciężarówki.

 

31-letni kierowca z Florydy nie miał pojęcia, że doszło do pożaru. Dopiero o sygnałach danych mu przez funkcjonariusza zatrzymał się i zobaczył, że naczepa auta stanęła w ogniu.

 

Autostrada wyłączona z ruchu na wiele godzin

 

Obu mężczyznom udało się odłączyć naczepę od ciągnika, dzięki czemu nie doszło to rozprzestrzenienia się ognia. W międzyczasie przyjechała straż pożarna. Jednak 17 tys. kg mrożonych bajgli nie udało się uratować, większość spłonęła, a część wysypała się na jezdnię. 

 

Autostrada I-65 w okolicach Rensselaer (w hrabstwa Jasper) została zablokowana na wiele godzin. Ponownie przejezdna była dopiero w poniedziałek nad ranem. 

 

Indiana State Police

 

 

 

grz/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze