Dźgał byłą partnerkę nożem, ranną zostawił i uciekł. Został schwytany

Polska
Dźgał byłą partnerkę nożem, ranną zostawił i uciekł. Został schwytany
warmińsko-mazurska policja

Mężczyzna pozostawił ranną kobietę i uciekł w nieznanym kierunku. Po trwających kilka godzin intensywnych poszukiwaniach sprawcę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Może mu teraz grozić kara dożywotniego więzienia. Do zdarzenia doszło w Dobrym Mieście (woj. warmińsko-mazurskie).

- Podczas spotkania doszło do kłótni, w trakcie której mężczyzna chwycił za kuchenny nóż i kilkukrotnie ranił nim kobietę, powodując u niej poważne obrażenia ciała. Bezpośrednio po zdarzeniu pozostawił ranną i uciekł w nieznanym kierunku - poinformował sierż. Andrzej Jurkun z policji w Olsztynie.

 

  

 

W rozmowie z Polsat News wskazał, że podczas zdarzenia w mieszkaniu obecne były dorosłe dzieci kobiety, które udzieliły jej pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwały służby. 

 

Według policji, do przestępstwa doszło w jednej z miejscowości w gminie Dobre Miasto, gdy 52-latek odwiedził byłą partnerkę, z którą nie mieszkał od kilku miesięcy.

 

Zobacz również: Bił młotkiem, ugodził nożem. Nagranie z ataku nożownika w komendzie w Rybniku [WIDEO]

 

warmińsko-mazurska policja

 

Kilkudziesięciu funkcjonariuszy i pies tropiący

 

Policjanci natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia o tym zdarzeniu rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawcy. W akcji uczestniczyło kilkudziesięciu funkcjonariuszy i pies tropiący z przewodnikiem. Przeczesano m.in. trudno dostępny, leśny teren i okoliczne wsie. Poszukiwanego zatrzymano w pobliżu mieszkania, które wynajmował.

 

- Mężczyzna został przesłuchany, usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Przyznał się do zarzucanego mu czynu, a swoje zachowanie próbował tłumaczyć wzburzeniem oraz działaniem alkoholu - podał sierż. Jurkun.

 

Według policji, jeszcze w środę zostanie skierowany do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 

warmińsko-mazurska policja

 

msl/ Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie