Czterech rannych po ataku nożownika w centrum handlowym w Manchesterze

Świat

Cztery osoby zostały ranne w piątek w ataku nożownika w centrum handlowym w Manchesterze - poinformowała brytyjska policja. Napastnik został aresztowany; jest podejrzewany o przygotowanie i zainicjowanie ataku terrorystycznego. Wcześniej informowano o pięciu osobach poszkodowanych w zdarzeniu.

Do szpitala trafiło troje poszkodowanych: dwie kobiety i ok. 50-letni mężczyzna. Czwarta osoba poszkodowana w centrum handlowym nie została dźgnięta nożem. Do szpitala trafiło troje poszkodowanych: dwie kobiety i ok. 50-letni mężczyzna.

 

Rzucał się na przypadkowych ludzi

 

Policja przekazała, że stan dwóch kobiet, w tym 19-latki, jest oceniany jako stabilny. Pogotowie ratunkowe poinformowało, że jeden z poszkodowanych został "poważnie" ranny. W związku z napaścią zatrzymano mężczyznę w wieku 40-50 lat; jest podejrzewany o przygotowanie i przeprowadzenie ataku terrorystycznego.

 

Służby przekazały, że sprawca miał rzucać się na gości centrum handlowego, trzymając w ręce duży nóż. Zatrzymany mężczyzna jest w wieku 40-50 lat. W sprawie wszczęły dochodzenie brytyjskie służby antyterrorystyczne.

 

Premier Wlk. Brytanii: jestem zszokowany zdarzeniem

 

Do ataków nożem doszło w galerii handlowej Arndale w centrum Manchesteru, która następnie została ewakuowana - podało BBC. Według mediów sprawca wszedł do niej ok. godz. 11:15 (12:15 w Polsce).

 

W pobliżu budynku wstrzymano ruch. Świadek zdarzenia, cytowany przez BBC, powiedział, że mężczyzna "biegał z nożem, atakując wielu ludzi".

 

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson napisał na Twitterze: "Jestem zszokowany zdarzeniem w Manchesterze, a moje myśli są z rannymi i wszystkimi tymi, których to dotknęło".

 

dc/wka/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze