Wyciek amoniaku w chłodni w Grudziądzu. Ewakuowano pracowników

Polska
Wyciek amoniaku w chłodni w Grudziądzu. Ewakuowano pracowników
Polsat News/Zdj. ilustracyjne
Nie ma osób poszkodowanych

- Strażacy zatamowali wyciek amoniaku w jednej z chłodni w Grudziądzu - powiedział rzecznik prasowy kujawsko-pomorskiej straży pożarnej st. kpt. Arkadiusz Piętak. Wcześniej konieczna była ewakuacja załogi tej, jak i sąsiadujących z nią firm.

Do wycieku amoniaku doszło w jednej z firm, która zajmuje się mrożonkami. Na miejsce zadysponowano 13 zastępów straży pożarnej - w tym grupę operacyjną komendanta wojewódzkiego PSP - grupę ratownictwa chemicznego z Bydgoszczy.

 

- Wyciek amoniaku został zatamowany. Strażacy na nieszczelny zawór założyli specjalne opaski. Ok. godziny 19 do podstawionej cysterny nastąpi przepompowanie reszty amoniaku, która pozostała - dodał st. kpt. Piętak.

 

Zobacz też: "Smogobusy" będą szukać trucicieli powietrza w Białymstoku

 

Stężenie bardzo niskie, nie zagraża zdrowiu

 

63 osoby pracujące w tej firmie ewakuowały się przed przyjazdem straży pożarnej. Ewakuowane zostały także załogi okolicznych firm.

 

- W żadnym momencie stężenie tej substancji w powietrzu nie było na poziomie zagrażającym zdrowiu mieszkańców Grudziądza - informował Piętak. Przed godziną 15 przekazał, że "w »najgorszym« miejscu wynosi ono 13 ppm, więc jest bardzo niskie i nie zagraża w żaden sposób zdrowiu ludzi".

 

- Przy ewentualnym kontakcie przy takim stężeniu może jedynie dojść do szczypania oczu czy podrażnienia gardła - mówił rzecznik straży.

 

Z racji działań strażaków częściowo zamknięta została ul. Waryńskiego.

 

 

Informacje o wycieku w Grudziądzu przekazała nam nasza użytkowniczka. Zgłoszenia o aktualnych zdarzeniach możecie przesyłać poprzez platformę Twój News lub w wiadomościach na Facebooku.

 

Zobacz też: Jechali do pożaru. Wóz strażacki przewrócił się na bok

bas/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie