Kto został posłem. Okręg po okręgu [PEŁNA LISTA]

Polska
Kto został posłem. Okręg po okręgu [PEŁNA LISTA]
Polsat News
Wybory 2019. Zobacz pełną listę posłów

W wyborach do Sejmu PiS zdobyło 235 mandatów; KO - 134; KW SLD - 49; PSL - 30; Konfederacja - 11, a Mniejszość Niemiecka - 1 mandat - podała w poniedziałek PKW. Zobacz pełną listę posłów.

Posłowie z okręgu nr 1 (Legnica)

Elżbieta Witek (PiS) – 46 171 głosów

Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska (Lewica) – 41 480

Piotr Borys (KO) – 35 064

Adam Lipiński (PiS) – 33 269

Krzysztof Kubów (PiS) – 23 834

Marzena Machałek (PiS) – 22 481

Zofia Czernowa (KO) – 15 761

Robert Kropiwnicki (KO) – 14 714

Wojciech Zubowski (PiS) – 12 868

Ewa Szymańska (PiS) – 8 930

Stanisław Żuk (PSL) – 7 694

Robert Obaz (Lewica) – 4 205

 

ZOBACZ WIĘCEJ: Jaruzelska, Pawlak, Radziwiłł poza Senatem. Sprawdź, kto jeszcze się nie dostał

 

Posłowie z okręgu nr 2 (Wałbrzych)

 

Michał Dworczyk (PiS) – 58 426 głosów

Tomasz Siemoniak (KO) – 45 395

Monika Wielichowska (KO) – 15 399

Marek Dyduch (Lewica) – 14 451

Izabela Mrzygłocka (KO) – 11 987

Ireneusz Zyska (PiS) – 10 688

Marcin Gwóźdź (PiS) – 8 049

Wojciech Murdzek (PIS) – 6 354

 

Posłowie z okręgu nr 3 (Wrocław)

 

Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS) – 91 263 głosy

Grzegorz Schetyna (KO) – 66 859

Krzysztof Śmiszek (Lewica) – 43 447

Michał Jaros (KO) – 30 196

Małgorzata Tracz (KO) – 28 676

Krzysztof Tuduj (Konfederacja) – 19 617

Przemysław Czarnecki (PiS) – 19 413

Jacek Protasiewicz (PSL) – 17 618

Jacek Świat (PiS) – 15 537

Paweł Hreniak (PiS) – 15 155

Sławomir Piechota (KO) – 14 844

Agnieszka Soin (PiS) – 14 716

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica) – 14 257

Krzysztof Mieszkowski (KO) – 13 811

 

Posłowie z okręgu nr 4 (Bydgoszcz)

 

Tomasz Latos (PiS) – 60 132 głosy

Tadeusz Zwiefka (KO) – 39 984

Paweł Olszewski (KO) – 35 762

Krzysztof Gawkowski (Lewica) – 30 859

Łukasz Schreiber (PiS) – 30 053

Dariusz Kurzawa (PSL) – 17 648

Magdalena Łośko (KO) – 14 407

Ewa Kozanecka (PiS) – 13 305

Bartosz Kownacki (PiS) – 12 414

Jan Szopiński (Lewica) – 11 821

Piotr Król (PiS) – 10 418

Iwona Kozłowska (KO) – 9 325

 

ZOBACZ WIĘCEJ: Tusk i Kaczyński na jednej liście w Gdańsku. Wystawili ich... ludowcy

 

Posłowie z okręgu nr 5 (Toruń)

 

Jan Krzysztof Ardanowski (PiS) – 76 267 głosów

Arkadiusz Myrcha (KO) – 32 439

Joanna Scheuring-Wielgus (Lewica) – 26 092

Tomasz Lenz (KO) - 26 044

Anna Gembicka (PiS) – 15 305

Joanna Borowiak (PiS) – 15 200

Paweł Szramka (PSL) – 14 404

Robert Kwiatkowski (Lewica) – 13 940

Zbigniew Girzyński (PiS) – 12 293

Tomasz Szymański (KO) – 11 845

Iwona Michałek (PiS) – 11 130

Mariusz Kałużny (PiS) – 10 984

Iwona Hartwich (KO) – 10 865

 

Posłowie z okręgu nr 6 (Lublin)

 

Przemysław Czarnek (PiS) – 87 343 głosy

Joanna Mucha (KO) – 57 577

Sylwester Tułajew (PiS) – 54 915

Artur Soboń (PiS) – 28 381

Jakub Kulesza (Konfederacja) – 24 406

Jacek Czerniak (Lewica) – 17 720

Sławomir Skwarek (PiS) – 15 544

Marta Wcisło (KO) – 15 062

Gabriela Masłowska (PiS) – 14 446

Kazimierz Choma (PiS) – 13 777

Jan Łopata (PSL) – 13 346

Jan Kanthak (PiS) – 12 803

Jerzy Bielecki (PiS) – 10 286

Krzysztof Szulowski (PiS) – 9 764

Michał Krawczyk (KO) – 8 408

 

Posłowie z okręgu nr 7 (Chełm)

 

Jacek Sasin (PiS) – 91 241 głosów

Sławomir Zawiślak (PiS) – 24 346

Riad Haidar (KO) – 21 483

Marcin Duszek (PiS) – 16 017

Krzysztof Grabczuk (KO) – 15 452

Dariusz Stefaniuk (PiS) – 15 070

Anna Dąbrowska-Banaszek (PiS) – 13 787

Monika Pawłowska (Lewica) – 12 916

Jarosław Sachajko (PSL) – 10 651

Tomasz Zieliński (PiS) – 10 207

Beata Strzałka (PiS) – 7 785

Teresa Hałas (PiS) – 8 622

 

Posłowie z okręgu nr 8 (Zielona Góra)

 

Marek Ast (PiS) – 36 073 głosy

Anita Kucharska-Dziedzic (Lewica) – 30 581

Waldemar Sługocki (KO) – 29 580

Władysław Dajczak (PiS) – 27 393

Tomasz Aniśko (KO) – 23 870

Jerzy Materna (PiS) – 22 729

Bogusław Wontor (Lewica) – 18 950

Krystyna Sibińska (KO) – 16 089

Krystian Kamiński (Konfederacja) – 14 251

Jolanta Fedak (PSL) – 13 792

Katarzyna Osos (KO) – 11 619

Elżbieta Płonka (PiS) – 10 918

 

ZOBACZ WIĘCEJ: Rekordziści wyborów do Sejmu. Zobacz polityków z najlepszym wynikiem [LISTA]

 

Posłowie z okręgu nr 9 (Łódź)

 

Waldemar Buda (PiS) – 50 114 głosów

Tomasz Zimoch (KO) – 47 648

Piotr Gliński (PiS) – 43 626

Tomasz Trela (Lewica) – 40 811

Krzysztof Piątkowski (KO) – 25 663

Iwona Śledzińska-Katarasińska (KO) – 17 254

Hanna Gill-Piątek (Lewica) – 14 422

Małgorzata Niemczyk (KO) – 13 421

Włodzimierz Tomaszewski (PiS) – 6 884

Zbigniew Rau (PiS) – 6 833

 

Posłowie z okręgu nr 10 (Piotrków Trybunalski)

 

Antoni Macierewicz (PiS) – 31 280 głosów

Robert Telus (PiS) – 27 254

Grzegorz Wojciechowski (PiS) – 25 575

Anna Milczanowska (PiS) – 20 451

Grzegorz Lorek (PiS) – 18 238

Cezary Grabarczyk (KO) – 16 357

Dariusz Klimczak (PSL) – 15 977

Anita Sowińska (Lewica) – 13 023

Małgorzata Janowska (PiS) – 11 599

 

Posłowie z okręgu nr 11 (Sieradz)

 

Joanna Lichocka (PiS) – 45 823 głosy

Cezary Tomczyk (KO) – 44 217

Piotr Polak (PiS) – 34 056

Paweł Rychlik (PiS) – 25 246

Tomasz Rzymkowski (PiS) – 20 752

Tadeusz Woźniak (PiS) – 17 923

Paulina Matysiak (Lewica) – 16 757

Paweł Bejda (PSL) – 14 161

Marek Matuszewski (PiS) – 13 392

Beata Mateusiak-Pielucha (PiS) – 13 030

Dariusz Joński (KO) – 11 999

Agnieszka Hanajczyk (KO) – 10 535

 

Posłowie z okręgu nr 12 (Kraków)

 

Rafał Bochenek (PiS) – 46 816 głosów

Dorota Niedziela (KO) – 22 013

Marek Sowa (KO) – 18 597

Marek Polak (PiS) – 16 130

Filip Kaczyński (PiS) – 14 731

Ewa Filipiak (PiS) – 14 010

Krzysztof Kozik (PiS) – 12 460

Władysław Kurowski (PiS) – 10 525

 

Posłowie z okręgu nr 13 (Kraków)

 

Małgorzata Wassermann (PiS) – 140 692 głosy

Paweł Kowal (KO) – 76 720

Konrad Berkowicz (Konfederacja) – 36 428

Maciej Gdula (Lewica) – 35 279

Andrzej Adamczyk (PiS) – 29 686

Agnieszka Ścigaj (PSL) – 20 877

Ireneusz Raś (KO) – 18 203

Daria Gosek-Popiołek (Lewica) – 17 488

Bogusław Sonik (KO) – 17 465

Aleksander Miszalski (KO) – 15 987

Jarosław Gowin (PiS) – 15 802

Jacek Osuch (PiS) – 12 150

Ryszard Terlecki (PiS) – 10 327

Elżbieta Duda (PiS) – 8 298

 

Posłowie z okręgu nr 14 (Nowy Sącz)

 

Arkadiusz Mularczyk (PiS) – 72 660 głosów

Barbara Bartuś (PiS) – 23 468

Jagna Marczułajtis-Walczak (KO) – 21 968

Edward Siarka (PiS) – 21 561

Anna Paluch (PiS0 – 20 908

Wiesław Janczyk (PiS) – 16 305

Andrzej Gut-Mostowy (PiS) – 12 437

Jan Duda (PiS) – 11 579

Urszula Nowogórska (PSL) – 11 499

Patryk Wicher (PiS) – 10 900

 

Posłowie z okręgu nr 15 (Tarnów)

 

Anna Pieczarka (PiS) – 75 220 głosów

Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) – 33 784

Józefa Szczurek-Żelazko (PiS) – 25 323

Urszula Augustyn (KO) – 20 120

Urszula Rusecka (PiS) – 18 321

Wiesław Krajewski (PiS) – 16 719

Stanisław Bukowiec (PiS) – 12 449

Norbert Kaczmarczyk (PiS) – 12 164

Piotr Sak (PiS) – 9 855

 

Posłowie z okręgu nr 16 (Płock)

 

Łukasz Szumowski (PiS) – 35 798 głosów

Maciej Małecki (PiS) – 34 086

Marcin Kierwiński (KO) – 30 013

Jacek Ozdoba (PiS) – 17 873

Piotr Zgorzelski (PSL) – 16 775

Arkadiusz Iwaniak (Lewica) – 15 098

Maciej Wąsik (PiS) – 14 280

Marek Opioła (PiS) – 14 111

Anna Cicholska (PiS) – 13 133

Elżbieta Gapińska (KO) – 10 905

 

Posłowie z okręgu nr 17 (Radom)

 

Marek Suski (PiS) – 69 141 głosów

Radosław Fogiel (PiS) – 26 707

Anna Kwiecień (PiS) – 23 670

Joanna Kluzik-Rostkowska (KO) – 19 320

Mirosław Maliszewski (PSL) – 12 752

Andrzej Kosztowniak (PiS) – 12 619

Dariusz Bąk (PiS) – 12 494

Konrad Frysztak (KO) – 11 996

Agnieszka Górska (PiS) – 9 134

 

Posłowie z okręgu nr 18 (Siedlce)

 

Krzysztof Tchórzewski (PiS) – 62 891 głosów

Henryk Kowalczyk (PiS) – 50 680

Daniel Milewski (PiS) – 40 152

Kamila Gasiuk-Pihowicz (KO) – 34 793

Arkadiusz Czartoryski (PiS) – 22 457

Grzegorz Woźniak (PiS) – 19 082

Marek Sawicki (PSL) – 18 950

Czesław Mroczek (KO) – 11 043

Teresa Wargocka (PiS) – 10 767

Marek Zagórski (PiS) – 9 143

Anna Maria Siarkowska (PiS) – 7 313

Maciej Górski (PiS) – 5 206

 

Posłowie z okręgu nr 19 (Warszawa)

 

Małgorzata Kidawa-Błońska (KO) – 416 030 głosów

Jarosław Kaczyński (PiS) – 248 935

Adrian Zandberg (Lewica) – 140 898

Janusz Korwin-Mikke (Konfederacja) – 60 385

Władysław Teofil Bartoszewski (PSL) – 30 405

Katarzyna Lubnauer (KO) – 28 205

Dariusz Rosati (KO) – 25 061

Mariusz Kamiński (PiS) – 19 797

Magdalena Biejat (Lewica) – 19 501

Anna-Maria Żukowska (Lewica) – 18 864

Sebastian Kaleta (PiS) – 17 459

Jarosław Krajewski (PiS) – 15 121

Michał Szczerba (KO) – 13 747

Paweł Lisiecki (PiS) – 13 093

Małgorzata Gosiewska (PiS) – 12 693

Aleksandra Gajewska (KO) – 10 228

Katarzyna Piekarska (KO) – 8 780

Urszula Zielińska (KO) – 7 536

Klaudia Jachira (KO) – 6 434

Joanna Fabisiak (KO) – 5 347

 

Posłowie z okręgu nr 20 (Warszawa)

 

Mariusz Błaszczak (PiS) – 135 189 głosów

Jan Grabiec (KO) – 64 255

Andrzej Rozenek (Lewica) – 38 495

Kinga Gajewska (KO) – 35 912

Anita Czerwińska (PiS) – 22 911

Maciej Lasek (KO) – 15 804

Piotr Uściński (PiS) – 13 665

Paweł Zalewski (KO) – 12 248

Dominika Chorosińska (PiS) – 9 596

Bożena Żelazowska (PSL) – 8 665

Zdzisław Sipiera (PiS) – 8 131

Dariusz Olszewski (PiS) – 7 454

 

Posłowie z okręgu nr 21 (Opole)

 

Witold Zembaczyński (KO) - 40 022 głosy
Violetta Porowska (PiS) - 38 583
Paweł Kukiz (PSL) - 23 468
Katarzyna Czochara (PiS) - 23 120
Janusz Kowalski (PiS) - 20 973
Marcelina Zawisza (Lewica) - 19 206
Tomasz Kostuś (KO) - 17 026
Kamil Bortniczuk (PiS) - 16 953
Marcin Ociepa (PiS) - 16 066
Ryszard Galla (Mniejszość Niemiecka) - 13 957
Rajmund Miller (KO) - 8 820
Ryszard Wilczyński (KO) - 6 436


Posłowie z okręgu nr 22 (Krosno)

 

Marek Kuchciński (PiS) - 61 262 głosy
Anna Schmidt-Rodziewicz (PiS) - 26 246
Piotr Uruski (PiS) - 20 740
Maria Kurowska (PiS) - 18 936
Joanna Frydrych (KO) - 18 623
Piotr Babinetz (PiS) - 13 360
Teresa Pamuła (PiS) - 12 905
Mieczysław Kasprzak (PSL) - 11 363
Adam Śnieżek (PiS) - 11 260
Tadeusz Chrzan (PiS) - 11 177
Marek Rząsa (KO) - 10 555


Posłowie z okręgu nr 23 (Rzeszów)

 

Krzysztof Sobolewski (PiS) - 38 912
Ewa Leniart (PiS) - 36 305
Grzegorz Braun (Konfederacja) - 31 148
Marcin Warchoł (PiS) - 28 495
Rafał Weber (PiS) - 26 746
Paweł Poncyljusz (KO) - 23 312
Zbigniew Chmielowiec (PiS) - 20 634
Jan Warzecha (PiS) - 18 913
Fryderyk Kapinos (PiS) - 18 450
Kazimierz Gołojuch (PiS) - 18 306
Kazimierz Moskal (PiS) - 17 444
Stanisław Tyszka (PSL) - 17 086
Krystyna Skowrońska (KO) - 16 903
Jerzy Paul (PiS) - 16 094
Wiesław Buż (Lewica) - 15 605


Posłowie z okręgu nr 24 (Białystok)


Dariusz Piontkowski (PiS) - 63 878 głosów
Jarosław Zieliński (PiS) - 40 092
Krzysztof Truskolaski (KO) - 37 273
Adam Andruszkiewicz (PiS) - 29 829
Robert Winnicki (Konfederacja) - 22 639
Robert Tyszkiewicz (KO) - 17 185
Lech Kołakowski (PiS) - 16 138
Kazimierz Gwiazdowski (PiS) - 14 101
Eugeniusz Czykwin (KO) - 14 083
Paweł Krutul (SLD) - 13 455
Stefan Krajewski (PSL) - 13 439
Aleksandra Szczudło (PiS) - 12 222
Jacek Żalek (PiS) - 12 141
Mieczysław Baszko (PiS) - 11 060

 

Posłowie z okręgu nr 25 (Gdańsk)


Kacper Płażyński (PiS) - 89 384 głosy
Jarosław Wałęsa (KO) - 61 805
Piotr Adamowicz (KO) - 41 795
Agnieszka Pomaska (KO) - 39 103
Jarosław Sellin (PiS) - 29 834
Sławomir Neumann (KO) - 25 202
Beata Maciejewska (Lewica) - 23 319
Michał Urbaniak (Konfederacja) - 14 918
Małgorzata Chmiel (KO) - 13 557
Kazimierz Smoliński (PiS) - 10 993
Tadeusz Cymański (PiS) - 8 019
Jerzy Borowczak (KO) - 5 491


Posłowie z okręgu nr 26 (Słupsk)

 

Barbara Nowacka (KO) - 88 833 głosy
Marcin Horała (PiS) - 86 079
Joanna Senyszyn (Lewica) - 36 405
Piotr Müller (PiS) - 26 892
Artur Dziambor (Konfedracja) - 19 334
Marek Biernacki (PSL) - 19 272
Aleksander Mrówczyński (PiS) - 16 726
Henryka Krzywonos-Strycharska (KO) - 14 508
Zbigniew Konwiński (KO) - 13 286
Kazimierz Plocke (KO) - 12 627
Tadeusz Aziewicz (KO) - 9 385
Janusz Śniadaek (PiS) - 9 342
Magdalena Sroka (PiS) - 9 349
Marek Rutka (Lewica) - 7 929


Posłowie z okręgu nr 27 (Bielsko-Biała)

 

Stanisław Szwed (PiS) - 65 315 głosów
Mirosława Nykiel (KO) - 46 894
Grzegorz Puda (PiS) - 23 907
Przemysław Koperski (PiS) - 22 055
Przemysław Drabek (PiS) - 19 770
Małgorzata Pępek (KO) - 17 914
Kazimierz Matuszny (PiS) - 12 967
Grzegorz Gaża (PiS) - 11 526
Mirosław Suchoń (KO) - 10 039


Posłowie z okręgu nr 28 (Częstochowa)


Szymon Giżyński (PiS) - 42 325 głosów
Izabela Leszczyna (KO) - 36 266
Lidia Burzyńska (PiS) - 24 672
Zdzisław Wolski (Lewica) - 18 527
Andrzej Gawron (PiS) - 13 888
Mariusz Trepka (PiS) - 12 881
Andrzej Szewiński (KO) - 10 023


Posłowie z okręgu nr 29 (Katowice)

 

Bożena Borys-Szopa (PiS) - 49 914 głosów
Marta Golbik (KO) - 35 129
Wanda Nowicka (Lewica) - 25 767
Krystyna Szumilas (KO) - 24 372
Wojciech Szarama (PiS) - 16 649
Tomasz Głogowski (KO) - 12 120
Barbara Dziuk (PiS) - 11 399
Jarosław Gonciarz (PiS) - 8 980
Tomasz Olichwer (KO) - 7 837

 

Posłowie z okręgu nr 30 (Bielsko-Biała)


Bolesław Piecha (PiS) - 38 809 głosów
Michał Woś (PiS) - 37 763
Marek Krząkała (KO) - 33 962
Adam Gawęda (PiS) - 26 291
Krzysztof Gadowski (KO) - 18 799
Maciej Kopiec (Lewica) - 14 973
Teresa Glenc (PiS) - 14 274
Gabriela Lenartowicz (KO) - 11 838
Grzegorz Matusiak (PiS) - 11 195


Posłowie z okręgu nr 31 (Katowice)


Mateusz Morawiecki (PiS) - 133 687 głosów
Borys Budka (KO) - 99 550
Maciej Konieczny (Lewica) - 22 262
Dobromir Sośnierz (Konfederacja) - 22 191
Monika Rosa (KO) - 13 918
Ewa Kołodziej (KO) - 11 549
Michał Gramatyka (KO) - 9 304
Michał Wójcik (PiS) - 8 315
Jerzy Polaczek (PiS) - 7 621
Wojciech Król (KO) - 7 604
Marek Wesoły (PiS) - 6 091
Andrzej Sośnierz (PiS) - 6 061


Posłowie z okręgu nr 32 (Katowice)

 

Ewa Malik (PiS) - 46 773 głosy
Barbara Dolniak (KO) - 39 656
Włodzimierz Czarzasty (Lewica) - 31 244
Waldemar Andzel (PiS) - 21 723
Robert Warwas (PiS) - 20 354
Wojciech Saługa (KO) - 18 738
Mateusz Bochenek (PiS) - 15 421
Rafał Adamczyk (Lewica) - 12 148
Danuta Nowicka (PiS) - 7 574


Posłowie z okręgu nr 33 (Kielce)

 

Zbigniew Ziobro (PiS) - 115 903 głosy
Anna Krupka (PiS) - 69 946
Bartłomiej Sienkiewicz (KO) - 35 009
Andrzej Szejna (Lewica) - 24 337
Krzysztof Bosak (Konfederacja) - 22 158
Agata Wojtaszek (PiS) - 18 333
Marzena Okła-Drewnowicz (KO) - 15 532
Krzysztof Lipiec (PiS) - 14 544
Czesław Siekierski (PSL) - 12 745
Michał Cieślak (PiS) - 12 310
Adam Cyrański (KO) - 9 864
Dominik Tarczyński (PiS) - 8 186
Andrzej Kryj (PiS) - 7 690
Bartłomiej Dorywalski (PiS) - 7 386
Piotr Wawrzyk (PiS) - 6 750
Marek Kwitek (PiS) - 5 453

 

Posłowie z okręgu nr 34 (Elbląg)

 

Jacek Protas (KO) - 24 266 głosów
Leonard Krasulski (PiS) - 19 747
Zbigniew Babalski (PiS) - 19 293
Jerzy Wilk (PiS) - 18 620
Elżbieta Gelert (KO) - 11 590
Monika Falej (Lewica) - 11 093
Zbigniew Ziejewski (PSL) - 9 028
Robert Gontarz (PiS) - 7 702

 

Posłowie z okręgu nr 35 (Olsztyn)


Wojciech Maksymowicz (PiS) - 31 575 głosów
Janusz Cichoń (KO) - 26 402
Marcin Kulasek (Lewica) - 20 453
Urszula Pasławska (PSL) - 19 528
Paweł Papke (KO) - 19 415
Iwona Arent (PiS) - 17 916
Michał Wypij (PiS) - 14 170
Wojciech Kossakowski (PiS) - 11 257
Anna Wasilewska (KO) - 10 982
Jerzy Małecki (PiS) - 9 631

 

Posłowie z okręgu nr 36 (Kalisz)

 

Jan Dziedziczak (PiS) - 60 599 głosów
Mariusz Witczak (KO) - 36 120
Marlena Maląg (PiS) - 25 695
Wiesław Szczepański (Lewica) - 23 799
Andrzej Grzyb (PSL) - 21 214
Jarosław Urbaniak (KO) - 17 767
Jan Mosiński (PiS) - 16 479
Katarzyna Sójka (PiS) - 15 860
Karolina Pawliczak (Lewica) - 14 209
Tomasz Ławniczak (PiS) - 13 496
Grzegorz Rusiecki (KO) - 12 886
Piotr Kaleta (PiS) - 12 632

 

Posłowie z okręgu nr 37 (Konin)

 

Zbigniew Hoffmann (PiS) - 42 859 głosów
Tomasz Nowak (KO) - 23 693
Zbigniew Dolata (PiS) - 23 116
Tadeusz Tomaszewski (Lewica) - 17 515
Ryszard Bartosik (PiS) - 17 338
Paulina Hennig-Kloska (KO) - 16 813
Galemba Leszek (PiS) - 16 521
Witold Czarnecki (PiS) - 16 502
Jacek Tomczak (PSL) - 9 833


Posłowie z okręgu nr 38 (Piła)


Jakub Rutnicki (KO) - 39 344 głosy
Krzysztof Czarnecki (PiS) - 38 116
Maria Janyska (KO) - 30 783
Marcin Porzucek (PiS) - 27 077
Romuald Ajchler (Lewica) - 14 438
Krzysztof Paszyk (PSL) - 13 585
Marta Kubiak (PiS) - 13 191
Grzegorz Piechowiak (PiS) - 9 232
Killion Munyama (KO) - 7 764


Posłowie z okręgu nr 39 (Poznań)


Joanna Jaśkowiak (KO) - 67 822 głosy
Adam Szłapka (KO) - 51 951
Jadwiga Emilewicz (PiS) - 43 958
Katarzyna Ueberhan (Lewica) - 33 373
Franciszek Sterczewski (KO) - 25 060
Szymon Szynkowski Vel Sęk (PiS) - 24 233
Bartłomiej Wróblewski (PiS) - 22 181
Waldy Dzikowski (KO) - 19 704
Rafał Grupiński (KO) - 17 933
Katarzyna Kretkowska (Lewica) - 16 061


Posłowie z okręgu nr 40 (Koszalin)

 

Czesław Hoc (PiS) - 33 083 głosy
Paweł Szefernaker (PiS) - 22 116
Piotr Zientarski (KO) - 18 771
Małgorzata Golińska (PiS) - 16 497
Małgorzata Prokop-Paczkowska (Lewica) - 15 300
Marek Hok (KO) - 11 572
Jerzy Hardie-Douglas (KO) - 10 280
Radosław Lubczyk (PSL) - 6 712


Posłowie z okręgu nr 41 (Szczecin)

 

Sławomir Nitras (KO) - 78 513 głosów
Marek Gróbarczyk (PiS) - 58 912
Arkadiusz Marchewka (KO) - 30 047
Dariusz Wieczorek (Lewica) - 24 924
Magdalena Fliks (KO) - 14 224
Leszek Dobrzyński (PiS) - 14 105
Jarosław Rzepa (PSL) - 12 622
Michał Jach (PiS) - 11 881
Grzegorz Napieralski (KO) - 11 766
Artur Szałabawka (PiS) - 11 346
Katarzyna Kotula (Lewica) - 7 557
Artur Łącki (KO) - 5 668

prz/luq/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze