"Tu nie było zasad. Nie mieliśmy poczucia, że startujemy w uczciwej walce"

Polska
"Tu nie było zasad. Nie mieliśmy poczucia, że startujemy w uczciwej walce"
Polsat News

- To była wielka praca i trudna kampania. To nie była równa walka - tu nie było zasad. Nie mieliśmy poczucia, że startujemy w uczciwej walce, a przeciwnik stosuje uczciwe metody - mówił lider PO Grzegorz Schetyna, po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów do Sejmu. Według badania exit poll Ipsos Koalicja Obywatelska zdobyła 27,4 proc. wszystkich głosów.

Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Zieloni, Inicjatywa Polska) uzyskała wynik 27,4 proc. - wynika z badania firmy Ipsos. Po wyborach w 2015 r. PO i Nowoczesna miały łącznie 166 posłów. Teraz, według wyników exit poll, Koalicji przypadnie 130 mandatów.

 

- Dziękujemy wszystkim, którzy byli dzisiaj przy urnach wyborczych. To było i jest święto demokracji - mówił przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

 

ZOBACZ WIĘCEJ: Premier dla Polsat News: żadna partia w historii III RP nie uzyskała takiego poparcia

 

- Chciałem podziękować wszystkim, którzy głosowali na partie opozycyjne, a szczególnie tym, którzy wybrali Koalicję Obywatelską - dodał Schetyna, który podziękował wszystkim zaangażowanym w kampanię.

 

  

 

"Będziemy gotowi na wybory prezydenckie"

 

Schetyna zapewnił, że Koalicja Obywatelska będzie nadal pracować nad integracją opozycji i nad "dobrą współpracą w przyszłym Sejmie i Senacie". - Te wyniki (do Senatu - red.) są jeszcze przed nami i wierzymy w zwycięstwo - mówił.

 

- Przed nami są wybory prezydenckie i tam też będziemy gotowi. Te wybory wygramy, to nasza obietnica - powiedział.

 

- Chcę przekazać, tym wszystkim, którzy marzyli o wielkim zwycięstwie i dominacji i układaniu państwa tak, żeby dobrze było tylko im. Chcę im powiedzieć: nie będzie Budapesztu w Warszawie - mówił Grzegorz Schetyna.

 

ZOBACZ WIĘCEJ: Rolnicy, przedsiębiorcy, studenci, bezrobotni - zobacz, jak głosowali

 

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej podziękował Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, kandydatce KO na premiera, która zabrała głos tuż po Schetynie.

 

- Ze spokojem poczekamy na pełne wyniki wyborów. Wierzę, że będą bardzo dobre, a Senat będzie przez nas zdobyty. To jest wynik tego co robiliśmy, jako opozycja. Ludzie chcą współpracy i chcą pokazać, że potrafimy zasypywać te podziały, które są w naszym kraju - mówiła Kidawa-Błońska.

bas/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie