Zwłoki 26-latki znalezione po pożarze mieszkania. Zarzuty dla męża kobiety

Polska
Zwłoki 26-latki znalezione po pożarze mieszkania. Zarzuty dla męża kobiety
Pixabay/TPHeinz

Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem przedstawił w środę prokurator mężowi 26-letniej kobiety znalezionej po pożarze mieszkania w jednej z kamienic w Lubsku (Lubuskie). Mężczyźnie grozi dożywicie – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera.

- W przypadku zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem Kodeks karny przewiduje karę od 12 do 25 lat więzienia albo dożywocie. Po zakończeniu czynności z podejrzanym, który usłyszał już ten zarzut, prokurator wystąpi do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie – powiedział Fąfera.

 

Pożar w mieszkaniu

 

Śledztwo mające wyjaśnić okoliczności śmierci młodej kobiety, jak i powstania pożaru w jej mieszkaniu prowadzi Prokuratura Rejonowa w Żarach.

 

Do pożaru mieszkania na poddaszu kamienicy przy ul. Krakowskie Przedmieście w Lubsku doszło w miniony poniedziałek. Po ugaszeniu ognia strażacy znaleźli w nim zwłoki mieszkającej tam 26-latki.

 

Rany zadane nożem

 

Na podstawie przeprowadzonych na miejscu pożaru oględzin ciała zmarłej, pojawiło się podejrzenie, że kobieta mogła być zamordowana, a pożar był próbą zatarcia śladów przestępstwa. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano do wyjaśnienia męża 26-latki.

 

Przeprowadzona we wtorek sekcja zwłok potwierdziła, że młoda kobieta zmarła na skutek licznych ran zadanych nożem. Prokuratura na razie nie podaje motywu, jakim mógł kierować się podejrzany o jej zabójstwo. 26-latka osierociła dwójkę małych dzieci. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie