Pożar fabryki w Chinach. Nie żyje 19 osób

Świat
Pożar fabryki w Chinach. Nie żyje 19 osób
Zdj. ilustracyjne/pixabay/Zomogy

19 osób zginęło w pożarze, jaki wybuchł w fabryce w prowincji Zhejiang na wschodzie Chin - podały w poniedziałek lokalne władze. W kraju obowiązują zwiększone środki ostrożności, mające zapewnić, że żaden wypadek nie przyćmi obchodów rocznicy powstania ChRL.

Tragedia wydarzyła się w niedzielę po południu w fabryce należącej do firmy Ruiqi, produkując artykuły codziennego użytku. Ogień udało się ugasić po ponad 1,5 godz. Władze zapewniły, że pożar nie wyrządził szkód środowisku naturalnemu.

 

W sprawie przyczyny zdarzenia wszczęto dochodzenie.

 

Przed wtorkowymi obchodami 70. rocznicy proklamowania Chińskiej Republiki Ludowej w kraju zwiększono środki bezpieczeństwa, aby - jak pisze agencja dpa - żadne tragedie nie przyćmiły rocznicowych obchodów.

 

Wypadki przemysłowe są jednak w Państwie Środka na porządku dziennym z uwagi na niestosowanie się do obowiązujących przepisów oraz niedostateczny nadzór spowodowany przez powszechny nepotyzm - zaznacza dpa. Nie dalej niż w sobotę w Yixingu w sąsiedniej prowincji Jiangsu doszło do wypadku autobusu, w którym życie straciło 36 osób.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie