Debata wyborcza. Polityczne starcie ws. zdrowia

Polska

W ostatnim tygodniu kampanii, codziennie o 20:00 Polsat News organizuje specjalne debaty przedwyborcze "Polska Wybiera - Wybory Parlamentarne 2019". W środę w studiu pojawili się wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński (PiS), prof Tomasz Grodzki (KO), Marcin Mikos (Koalicja Polska-PSL), Marcelina Zawisza (Lewica) i Anna Bryłka (Konfederacja).

Pierwsze pytanie (wideo główne), na które musieli odpowiedzieć uczestniczący debaty w brzmiało: brakuje lekarzy specjalistów, szacuje się, że ten niedobór może wynosić nawet 50 tys. Problemem są kolejki do specjalistów, na SOR-ach. Zamykane są oddziały. Jaki jest plan rozwiązania tego kryzysu, zakładając, że pieniądze na służbę zdrowia są? Wojciech Dąbrowski poprosił o receptę na najbliższy rok rządów.  

 

Drugie pytanie dotyczyło finansowania służby zdrowia. Politycy mieli wskazać konkretne propozycje rozwiązań w walce z kryzysem.

 

  

 

Trzecie pytanie dotyczyło onkologii.

 

  

 

Czwarte pytanie dotyczyło psychiatrii dziecięcej.

 

  

 

Na koniec uczestnicy debaty odnieśli się do pytania o dostępność leków.

 

  

 

W debatach Polsat News biorą udział przedstawiciele wszystkich pięciu ogólnopolskich komitetów wyborczych. Każdy uczestnik ma tyle samo czasu na wypowiedź.

 

Każdego dnia jest poruszany inny temat. Debaty prowadzi pięciu czołowych publicystów Polsat News:

 

Debatę prowadził Wojciech Dąbrowski.

 

W czwartek, 10 października tematem debaty będzie gospodarka, a poprowadzi ją Grzegorz Kępka. 
Piątek, 11 października tematem debaty będzie rodzina, a poprowadzi ją Grzegorz Jankowski. 

 

Za nami poniedziałkowa debata na temat światopoglądu. Goścmi Agnieszki Gozdyry byli: Jarosław Sellin (PiS), Jan Filip Libicki (Koalicja Polska), Borys Budka (Koalicja Obywatelska), Paulina Piechna-Więckiewicz (Lewica), Konrad Berkowicz (Konfedracja). Zobacz!


We wtorek, 8 października na temat klimatu i środowiska dyskutowali goście Piotra Witwickiego: minister środowiska Henryk Kowalczyk (PiS), Miłosława Stępień (Koalicja Obywatelska), Andrzej Rozenek (Lewica), Mieczysław Kasprzak (Koalicja Polska), Robert Winnicki z Konfederacji. Zobacz więcej.

 

Polityczni liderzy w Polsat News

 

Przed debatami wyborczymi, codziennie od poniedziałku do piątku o 19:15 widzowie Polsat News mogą zobaczyć rozmowę z jednym z liderów politycznych, prowadzoną przez Dorotę Gawryluk lub Bogdana Rymanowskiego.

W poniedziałek gościem Polsat News był prezes PiS Jarosław Kaczyński. We wtorek w studiu wystąpił przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, w środę w "Gościu Wydarzeń" będzie przedstawiciel Lewicy Adrian Zandberg

 

W czwartek będzie można zobaczyć rozmowę z Pawłem Kukizem z Koalicji Polskiej, a na kilka godzin przed ciszą wyborczą, w piątek 11 października, o 19:15 w Polsat News będzie Janusz Korwin-Mikke z Konfederacji.

 

 

A już w niedzielę o godziny 19:50 w Polsat News i w internecie na polsatnews.pl wieczór wyborczy "Polska Wybiera - Wybory Parlamentarne 2019". Tuż przed 21:00 program będzie transmitowany również na głównym Polsacie.

 

ml/hlk/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie