Wypadek w Legnicy. Nie żyje 10-latka, jej koleżanka walczy o życie w szpitalu

Polska

Kierowca osobowego fiata z niewyjaśnionych przyczyn przeciął pas zieleni i czołowo uderzył w nadjeżdżającego z przeciwka busa na ul. Jaworzyńskiej w Legnicy. Mimo podjętej reanimacji, śmierć na miejscu poniosła 10-letnia dziewczynka. Jej o rok starsza koleżanka i kierowca, który ma 19 lat są w ciężkim stanie.

Do wypadku doszło w sobotę wieczorem ok. godz. 19:30.

 

"Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego wynika, że z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn kierujący pojazdem marki Fiat Punto przejechał pas zieleni i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym pojazdem marki Mercedes Sprinter, po czym wpadł do przydrożnego rowu" - poinformowała sierż. szt. Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Policja Legnica

Mimo podjętej reanimacji 10-latka zmarła na miejscu. Z kolei 19-letni kierowca i 11-latka zostali przewiezieni do szpitala w ciężkim stanie. Lekarze walczą o życie dziewczynki.

 

Policja Legnica

Kierowca mercedesa w momencie zdarzenia był trzeźwy, natomiast drugiemu kierowcy została pobrana krew do badań. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 

Policja Legnica
bas/hlk/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze