Przewrócili słynną skarbonę z krakowskiego rynku. Sami zgłosili się na policję

Polska

Wandale przewrócili słynną skarbonkę, stojącą na krakowskim rynku. Do incydentu doszło w niedzielę wczesnym rankiem. Skarbonka, do której wrzucane są datki przeznaczone na remont zabytków, wróciła już na swoje miejsce. Czterech sprawców tego zdarzenia zgłosiło się na policję. To mieszkańcy Krakowa i jego okolic w wieku od 20 do 23 lat.

Dzięki zapisowi z kamer miejskiego monitoringu policjantom udało się ustalić, że ze skarbonki nie zniknęły żadne pieniądze.

 

- Będziemy ustalać, czy doszło do uszkodzenia tej skarbonki i w przypadku złożenia konkretnego zawiadomienia, będą wyciągane konsekwencje prawne wobec tych sprawców - powiedziała Polsat News st. asp. Barbara Szczerba z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 

 

Skarbonka stoi na krakowskim rynku od 1978 roku i jest dziś jednym z symboli miasta. Wszystkie pieniądze, które turyści i krakowianie wrzucają do środka, są przeznaczane na odnowę najważniejszych krakowskich zabytków.

 

To nie pierwszy raz, gdy skarbonka staje się obiektem zainteresowania wandali. Trzy lata temu trzech mężczyzn próbowało młotkiem rozbić szybę i ukraść ze środka pieniądze. Nie udało im się to, zostali zatrzymani przez policję.

pgo/hlk/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie