27-latka opiekując się dziećmi, kradła ich oszczędności ze skarbonek

Polska
27-latka opiekując się dziećmi, kradła ich oszczędności ze skarbonek
Policja

Policjanci z Leszna (woj. wielkopolskie) zatrzymali kobietę, która opiekując się dziećmi znajomej regularnie kradła pieniądze z jej mieszkania, zabierając je także ze skarbonek dzieci. W trakcie pół roku ukradła kilka tysięcy złotych. Opiekunce grozi teraz do 5 lat więzienia.

Jak powiedziała w czwartek asp. sztab. Monika Żymełka z KMP w Lesznie, policjanci z Rewiru Dzielnicowych na podstawie własnych ustaleń doprowadzili do zatrzymania młodej kobiety, która od kilku miesięcy pomagała swojej znajomej w opiece nad dziećmi, jednocześnie kradnąc jej pieniądze.

 

- W pewnym momencie matka dzieci zorientowała się, że giną jej pieniądze, w tym także oszczędności dzieci znajdujące się w skarbonce. Okazało się, że sprawcą tych kradzieży jest jej znajoma, którą w razie potrzeby prosiła o opiekę nad małoletnimi dziećmi - podała Żymełka.

 

Z ustaleń policji wynika, że kobieta w ostatnim półroczu ukradła łącznie ok. 3 tysięcy złotych.

 

- Dzielnicowi zatrzymali nieuczciwą opiekunkę. To 27-letnia mieszkanka Leszna. Kobieta usłyszała zarzut kradzieży i przyznała się do jego popełnienia - podkreśliła Żymełka.

 

Kobiecie grozi do 5 lat więzienia.

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie