Wysadzili bankomat w Iwoniczu-Zdroju. Sprawców nagrał monitoring [WIDEO]

Polska
Wysadzili bankomat w Iwoniczu-Zdroju. Sprawców nagrał monitoring [WIDEO]
Krosno112.pl

Nieznani sprawcy włamali się do bankomatu w Iwoniczu-Zdroju (woj. podkarpackie) w nocy z czwartku na piątek. Prawdopodobnie posłużyli się gazem, przez co maszyna wyleciała w powietrze wraz ze ścianą, na której była umocowana. Gdy na miejscu zjawiły się służby, złodziei już nie było.

Do kradzieży doszło około godz. 3:30 niedaleko Placu Oczki, znajdującego się w centrum Iwonicza-Zdroju. - Sprawca lub sprawcy dokonali włamania, prawdopodobnie powodując eksplozję. Trwają policyjne czynności - powiedziała Patrycja Kafender z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie dla portalu krosno112.pl.

 

Wybuch obudził między innymi kuracjuszy, wypoczywających w pobliskich sanatoriach. Zniszczony został nie tylko bankomat, ale też ściana i okno sklepu, w którym się znajdował. 

 

"Niby nie Nowy Jork, a dzieje się"

 

Ponad sześciominutowy film, na którym widać sprawców rabujących pieniądze, zamieścił na Facebooku lokalny komitet wyborczy "Nasza Przyszłość" (z jego ramienia obecny burmistrz miasta startował w ubiegłorocznych wyborach samorządowych). 

 

"Niby nie Nowy Jork, a dzieje się... Jednym z przejawów naszej dbałości o bezpieczeństwo gości i kuracjuszy jest zamontowanie monitoringu, więc takie wydarzenie nie mogło umknąć oczom miejskich kamer. Prezentujemy nagranie w nadziei, że pomoże ono policji w ujęciu sprawców tego zuchwałego przestępstwa" - napisali jego przedstawiciele. 

 

 

"Prawdopodobnie sprawcami napadu jest zorganizowana grupa działająca na terenie całej Polski. Widać, że z urządzenia odpadł przedni panel, więc to może świadczyć o tym, że użyto gazu" - podało krosno112.pl.

 

Policja nie ustaliła jeszcze tożsamości złodziei, a ze względu na dobro śledztwa nie udziela szczegółowych informacji. Grupa dochodzeniowo-śledcza nadal prowadzi czynności. 

wka/ polsatnews.pl, krosno112.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze