Rozbił się statek przemytników. Załoga przeżyła dzięki... kokainie

Świat
Rozbił się statek przemytników. Załoga przeżyła dzięki... kokainie
Twitter/Armada de Colombia

Kolumbijska marynarka wojenna podczas działań na Oceanie Spokojnym natknęła się na trzech mężczyzn dryfujących na paczkach owiniętych czarną folią. Marynarze uratowali mężczyzn, ale po chwili zakuli ich w kajdanki. Okazało się, że w pakunkach znajdowały się narkotyki. Wojskowi przechwycili ponad tonę kokainy.

Mężczyźni zostali znalezieni ok. 48 kilometrów od kolumbijskiego wybrzeża. Jak wynika z ich relacji, statek zatonął, a na wodzie utrzymali się tylko i wyłącznie dzięki paczkom z kokainą. Na oceanie mieli dryfować przez co najmniej trzy godziny. Na pokładzie miał znajdować też czwarty mężczyzna, którego uznaje się za zaginionego - marynarze prowadzą poszukiwania.

 

Twitter/Armada de Colombia

"W ramach ochrony życia ludzkiego marynarka wojenna Kolumbii przeprowadziła akcję ratowania trzech obywateli. Poszkodowani zostali uratowani, zapewniono im niezbędną pomoc, a następnie przetransportowano bezpiecznie do portu (w Tumaco - red.)" - czytamy na stronie kolumbijskiej marynarki.

 

Twitter/Armada de Colombia

 

Wojskowi przechwycili 1265 kg kokainy. Po dotarciu do portu mężczyźnie zostali aresztowani, mają usłyszeć zarzuty za handel, produkcję lub przemyt narkotyków.

 

bas/msl/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze