Przemyt do więzienia przy użyciu drona. Skazaniec łapał przesyłkę na spacerniaku

Świat

Nagranie z monitoringu, upublicznione przez więzienie w hrabstwie Cuyahoga w amerykańskim stanie Cleveland, pokazuje, jak jeden z osadzonych spogląda w niebo na spacerniaku. Chwilę później przechwytuje czarną przesyłkę zrzuconą przez drona, chowa ją w bluzie i odchodzi, udając, że nic się nie stało.

Nagranie pochodzi z czerwca, ale służba więziennictwa upubliczniła je dopiero teraz. Na filmie widać więźniów na spacerniaku, którzy grają w cornhole (rzucają do celu woreczkami z kukurydzą). W pewnym momencie jeden z nich łapie paczkę spadającą z nieba.

 

Więzienie poinformowało, że znajdowała się w nim marihuana i telefon komórkowy. 

 

Dwie kontrabandy w ciągu dwóch dni 

 

Po incydencie biuro szeryfa hrabstwa Cuyahoga rozpoczęło śledztwo. Był to drugi w ciągu dwóch dni przypadek próby przemytu kontrabandy w tym więzieniu - dzień wcześniej strażnicy odkryli dziurę w ścianie celi na ósmym piętrze.

 

O więzieniu hrabstwa Cuyahoga zrobiło się głośno w 2018 roku, kiedy zmarło w nim 8 osadzonych, co spowodowało inspekcję, zwolnienie 11 pracowników i plan poprawy sytuacji w więzieniu.

 

Ucieczki, handel heroiną, pobicia

 

Wiadomo, że placówka jest przeludniona (np. stara kuchnia została zamieniona w celę z 118 łóżkami), więźniowie narzekają na fatalne jedzenie i małe porcje, mają też być łamane ich prawa (np. zmusza się ich do przebywania w zamkniętych celach dłużej niż powinni).

 

Inspekcja przeprowadzona na początku września 2019 r. stwierdziła, że sytuacja się poprawia, ale dalej jest dużo do zrobienia. Pojawiają się również kolejne problemy. Pod koniec sierpnia dwoje strażników zostało oskarżonych o handel heroiną. Na początku września uciekł z niego osadzony skazany za przemoc domową. A w środę sąd unieważnił postępowanie w sprawie pobicia więźnia przez dwóch strażników.

jm/grz/ AP, ABC News 5 Cleveland
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie