Odwołano dyrektora szpitala MSWiA, gdzie leczył się m.in. Kornel Morawiecki

Polska
Odwołano dyrektora szpitala MSWiA, gdzie leczył się m.in. Kornel Morawiecki
Google Street View

"W związku z nieprawdziwymi doniesieniami pojawiającymi się w mediach, informujemy, że decyzja o odwołaniu z pełnionej funkcji dotychczasowego dyrektora Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie została podjęta oraz podpisana 23 września br." - podał w środę resort na Twitterze. W tym szpitalu leczył się i zmarł Kornel Morawiecki. Marszałek senior zmarł w poniedziałek, 30 września.

Jak wskazano, powodem odwołania jest "zmiana koncepcji zarządzania oraz wdrażanie nowych kierunków rozwoju placówki". Dodano, że nowy dyrektor zostanie wyłoniony w trybie konkursowym.

 

 

"W środowisku medycznym nie milkną spekulacje co do powodu odwołania dyrektora. Część personelu wiąże odwołanie ze śmiercią Kornela Morawieckiego, który leczył się i zmarł w tym szpitalu. Spora część lekarzy wyklucza jednak taki powód twierdząc, że zarówno sam pacjent, jak i jego rodzina, byli zadowoleni z opieki" - wskazuje środowa "Rzeczpospolita". 

 

Kornel Morawiecki, fizyk, nauczyciel akademicki, działacz opozycji antykomunistycznej w czasach PRL, założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej, poseł i marszałek senior Sejmu VIII kadencji zmarł w poniedziałek. Ojciec premiera Mateusza Morawieckiego miał 78 lat.

msl/ml/ polsatnews.pl, "Rzeczpospolita"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie