Trumna z ciałem Kornela Morawieckiego zostanie w piątek wystawiona w Sejmie

Polska
Trumna z ciałem Kornela Morawieckiego zostanie w piątek wystawiona w Sejmie
Polsat News

Na prośbę "Solidarności Walczącej" w piątek w Sali Kolumnowej zostanie wystawiona trumna z ciałem marszałka seniora Kornela Morawieckiego - poinformował w środę wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).

- Na wniosek, prośbę skierowaną do Kancelarii Sejmu przez Solidarność Walczącą w piątek w Sali Kolumnowej zostanie wystawiona trumna z ciałem marszałka seniora - poinformował Terlecki na briefingu prasowym w Sejmie.

 

Zapowiedział, że wcześniej odbędzie się pożegnanie marszałka seniora przez rodzinę i najbliższych współpracowników a od godziny 13. Sala Kolumnowa będzie otwarta dla wszystkich chcących pożegnać Kornela Morawieckiego.

 

- Następnie o godz. 19. współpracownicy i przyjaciele, nasz klub, odprowadzimy marszałka seniora do Katedry Polowej Wojska Polskiego - powiedział wicemarszałek Sejmu.

 

Msza pogrzebowa Kornela Morawieckiego odbędzie się w sobotę o godz. 12. w Katedrze Polowej WP w Warszawie, następnie o godz. 15 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach będzie miała miejsce ceremonia pogrzebowa. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy.

 

Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca "Solidarności Walczącej", marszałek senior Sejmu VIII kadencji, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego zmarł w poniedziałek. Miał 78 lat.

las/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie