Rozmowa "o pieniądzach" - debata wyborcza w Polsat News

Polska

- Nie będzie to o makroekonomii, tylko o tym, co dotyczy Polaków. Nie wyobrażam sobie takiej rozmowy bez podatków, zarówno PIT jak i VAT. Krótko mówiąc, będzie o pieniądzach - zapowiadał gospodarz czwartkowej debaty wyborczej w Polsat News Grzegorz Kępka. Przedostatnia już debata "Polska Wybiera - Wybory Parlamentarne 2019" w Polsat News o 20:00. Zobacz wideo z debaty wyborczej Polsat News.

W czwartek gośćmi Grzegorza Kępki byli: Izabela Leszczyna (Koalicja Obywatelska), Krzysztof Paszyk (Koalicja Polska), Dariusz Standerski (Lewica), Sławomir Mentzen (Konfederacja), wiceminister finansów Leszek Skiba (PiS).

 

Pierwsze pytanie, na które odpowiadali politycy dotyczyło podatków VAT i CIT. Zobacz WIDEO:

 

  

 

Drugie pytanie debaty dotyczyło państwa dobrobytu. Zobacz WIDEO:

 

  

 

W trzecim pytaniu Grzegorz Kępka pytał o płacę minimalną, w czwartym - o ZUS i emerytury, a w piątym - o ceny prądu. Zobacz WIDEO:

 

  

 

W ostatnim tygodniu kampanii, codziennie o godzinie 20:00, Polsat News organizuje specjalne debaty przedwyborcze "Polska Wybiera - Wybory Parlamentarne 2019", w których biorą udział przedstawiciele pięciu ogólnopolskich komitetów wyborczych.

 

W dniach 7-11 października w programie "Gość Wydarzeń" emitowanym tuż po głównym wydaniu "Wydarzeń", na antenie Polsat News zostaną także przeprowadzone wywiady z liderami wszystkich pięciu ogólnopolskich komitetów wyborczych. Przeprowadzać je będą Dorota Gawryluk na zmianę z Bogdanem Rymanowskim.

 

Z kolei podczas debaty każdy uczestnik dyskusji będzie miał tyle samo czasu na wypowiedź. Każdego dnia będzie poruszany inny temat, a debaty poprowadzi pięciu czołowych publicystów Polsat News: 

  • Poniedziałek, 7 października – Światopogląd – prowadziła Agnieszka Gozdyra
  • Wtorek, 8 października – Klimat i Środowisko – prowadził Piotr Witwicki
  • Środa, 9 października – Zdrowie – prowadził Wojciech Dąbrowski
  • Czwartek, 10 października – Gospodarka – poprowadzi Grzegorz Kępka
  • Piątek, 11 października – Rodzina – poprowadzi Grzegorz Jankowski

 

- Naszą marką są rzetelność i wiarygodność. Jesteśmy otwarci na wszystkie strony politycznej debaty i równo traktujemy w kampanii wszystkich jej uczestników. Chcemy by nasi widzowie mieli możliwość wyboru spośród zaprezentowanych opcji. Dlatego też w ostatnim tygodniu kampanii zapraszamy na specjalne debaty przedwyborcze oraz wywiady z liderami pięciu, największych komitetów wyborczych – mówi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki w Telewizji Polsat.

 

  

 

Debaty przedwyborcze "Polska Wybiera 2019 – Wybory Parlamentarne 2019" na żywo od poniedziałku 7 października do piątku 11 października o godzinie 20:00 na antenie Polsat News.

 

A już w niedzielę o godziny 19:50 w Polsat News i w internecie na polsatnews.pl wieczór wyborczy "Polska Wybiera – Wybory Parlamentarne 2019". Tuż przed 21:00 program będzie transmitowany również na głównym Polsacie.

luq/prz/hlk/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie