Wielkie święto nowych technologii. Rozpoczyna się Festiwal Cyfryzacji

Technologie

Festiwal Cyfryzacji jest największą inicjatywą technologiczno-edukacyjną w Polsce. Impreza podczas, której będzie można przetestować najnowsze technologie i spotkać się z liderami branży rozpoczyna się we wtorek i potrwa do 10 października. Partnerem strategicznym festiwalu jest Cyfrowy Polsat oraz Plus. Z kolei Polsat News sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem.

Festiwal Cyfryzacji to ogólnopolska inicjatywa, która koncentruje się na potrzebach nowoczesnego społeczeństwa funkcjonującego w dynamicznie rozwijającym i zmieniającym się świecie. U podstaw Festiwalu leży dostrzeżenie ludzkich oczekiwań i lęków związanych z nowymi technologiami oraz futurystyczną wizją przyszłości. Dlatego Festiwal daje i porządkuje wiedzę o tym, co jeszcze wczoraj wydawało się technologiczną awangardą, a dzisiaj jest obowiązującym trendem - czytamy na stronie festiwalcyfryzacji.pl. Organizatorem wydarzenia jest fundacja Digital Poland.

 

Data festiwalu - 01.10. - 10.10. nie jest przypadkowa. "Zapisana binarnie przywołuje na myśl język komputerów i sztucznej inteligencji, którym wszyscy powinniśmy się biegle posługiwać" - czytamy.

 

Studio Polsat Games otwarte dla zwiedzających

 

Na festiwal składają się cztery główne inicjatywy - Wydarzenia, Noc Innowacji, Cyfrowe Zniżki, a także Cyfrowy Bohater. W ramach segmentu "Wydarzenia" chętni będą mogli m.in. zaznajomić się z najnowszymi technologiami i porozmawiać z liderami cyfrowych zmian. "To wiele wydarzeń edukacyjnych i rozrywkowych, ale także merytoryczna debata z ekspertami oraz decydentami" - czytamy.

 

5 października w ramach imprezy odbędzie się "Noc Innowacji". "Na wzór Nocy Muzeów w Warszawie, Łodzi, Płocku i Wrocławiu otworzą się drzwi centrów badawczo–rozwojowych i najnowocześniejszych magazynów w Polsce" - informują organizatorzy. Zwiedzić będzie można m.in. studio Polsat Games.

 

Festiwal Cyfryzacji to również zniżki i promocje u firm partnerskich, w tym Plusa. Z kolei w ramach akcji Cyfrowy Bohater będzie można pomóc podopiecznym Stowarzyszenia Otwarte Drzwi, które organizuje profesjonalne szkolenia otwierające drzwi do świata IT.

bas/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie