Polsat najlepiej ocenianą stacją telewizyjną. Raport CBOS

Polska

71 proc. ankietowanych pozytywnie wypowiada się o telewizji Polsat - wynika z wrześniowego sondażu CBOS. Według autorów raportu opinie o telewizji Polsat są "najmniej zdeterminowane przez polityczne cechy ankietowanych".

Jak podał CBOS, spośród trzech stacji telewizyjnych, o które zapytano ankietowanych, najlepiej postrzegana jest telewizja Polsat. Pozytywne zdanie o jej działalności ma 71 proc. respondentów, a negatywne - 10 proc. Stację TVN dobrze ocenia 63 proc. ankietowanych, a źle - 20 proc. "Bardziej zróżnicowane są opinie o działalności telewizji publicznej, o której z aprobatą wypowiada się ponad połowa Polaków (56 proc.), a jedna trzecia (32 proc.) ma do niej zastrzeżenia" - zwrócono uwagę w raporcie.

 

Polityka na bok

 

Według CBOS, na opinie o nadawcach telewizyjnych wpływa polityczne usytuowanie badanych. "TVP najkorzystniej oceniają zwolennicy PiS oraz osoby identyfikujące się z prawicą, natomiast krytykuje przeważająca część potencjalnego elektoratu Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Koalicji Polskiej oraz osób o orientacji lewicowej. Z kolei stacje komercyjne, zwłaszcza TVN, a w znacznie mniejszym stopniu Polsat, są lepiej oceniane przez zwolenników ugrupowań opozycyjnych niż partii rządzącej. Częściej także dobrze wypowiadają się o nich badani o poglądach lewicowych i centrowych niż prawicowych. Ogólnie rzecz biorąc, opinie o Polsacie są najmniej zdeterminowane przez polityczne cechy ankietowanych" - czytamy.

 

Sondaż CBOS został przeprowadzony w dniach 12-19 września metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) na liczącej 990 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.


Według czerwcowego badania Reuters Institute Digital News stacja Polsat News jest jednym z liderów wśród mediów informacyjnych cieszących się najwyższym zaufaniem w Polsce. W 10 stopniowej skali ocen uzyskała wynik 6,51 wśród tych, którzy słyszeli o tej marce oraz 7,37 od osób, które oglądają tę stację. Polsat News w tyle zostawił m.in. onet.pl, wp.pl, TVN, "Gazetę Wyborczą" i "Fakt". Pod względem wiarygodności Polsat News nieznacznie ustępuje radiu RMF FM.

 

Polsat News znalazł się również w czołówce rankingu najbardziej opiniotwórczych polskich stacji telewizyjnych. W sierpniu tego roku stację cytowano 1077 razy, co dało jej drugie miejsce w zestawieniu. Trzy oczka niżej uplasowała się główna antena Telewizji Polsat z niemal 300 cytowaniami.

bas/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie