Nie zmieścił się w bramce na A4. Musiał zapłacić nie tylko za przejazd

Moto
Nie zmieścił się w bramce na A4. Musiał zapłacić nie tylko za przejazd
Komisariat Autostradowy Policji w Krakowie

Kierowca ciężarówki przewożącej koparkę budowlaną usiłował przejechać przez bramkę Punktu Poboru Opłat w podkrakowskich Balicach na autostradzie A4. Ponadgabarytowy transport utknął na przejeździe i w efekcie bramka uległa poważnym uszkodzeniom - została naruszona jej konstrukcja oraz zniszczone zamontowane na niej dwa monitory. Nieudany przejazd zakończył się mandatem.

Nieudolny przejazd został zakwalifikowany przez funkcjonariuszy policji autostradowej, jako spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

Zdaniem mundurowych, kierowca nie zachował bezpiecznej odległości od urządzeń zabezpieczających bramkę ładunkiem przewożonym na naczepie i dokonał uszkodzenia konstrukcji bramki. Został ukarany mandatem w wysokości 200 zł. 

 

 

Nie wiadomo, dlaczego mężczyzna nie skorzystał z poszerzonej bramki, przez którą przejechałby bez większego problemu. Policja przypomina, że na Punkcie Poboru Opłat w Balicach, jadąc w kierunku Katowic, znajduje się bramka dedykowana dla pojazdów ponadnormatywnych oznaczona numerem 1-1s, zaś jadąc w kierunku Rzeszowa numerem 16-17.

 

grz/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie