30-letnia tatra niewiele miała sprawnego. Kierowca bez badań i kwalifikacji

Moto
30-letnia tatra niewiele miała sprawnego. Kierowca bez badań i kwalifikacji
GITD

Wysłużoną ciężarówkę czeskiej produkcji zatrzymano we wtorek do kontroli drogowej na jednej z poznańskich ulic. Okazało się, że tatra miała m.in. niesprawny układ hamulcowy i kierowniczy oraz nie posiadała tachografu i drogomierza. Kierowca nie posiadał m.in. ważnych badań lekarskich i psychologicznych.

30-letnią i wysłużoną ciężarówkę marki Tatra zatrzymali poznańscy inspektorzy transportu drogowego. Ich poważne wątpliwości dotyczące stanu technicznego wzbudził sam wygląd auta. Kontrola te wątpliwości potwierdziła. Ujawniono m.in. nieszczelność układu pneumatycznego (hamulcowego) i niesprawność układu kierowniczego. W pojeździe nie było również tachografu i drogomierza.


Natomiast skontrolowany kierowca nie posiadał ważnych badań lekarskich i psychologicznych, a także wymaganego szkolenia okresowego lub kwalifikacji wstępnej.

 


Za wszystkie nieprawidłowości inspektorzy wszczęli postępowanie administracyjne wobec przewoźnika – grożą mu kary w wysokości 12 tys. zł. Osobie zarządzającej transportem w firmie grozi 2 tys. zł kary.


Inspektorzy zatrzymali również dowód rejestracyjny niesprawnego pojazdu.

grz/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie